TEOG 2. dönem merkezi ortak sınav sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı`nca (MEB) 8`inci sınıf öğrencilerine yönelik yapılan TEOG 2. dönem merkezi ortak sınav sonuçları açıklandı. MEB bu bilgiyi dün ve bugün Twitter üzerinden duyurdu ve verdiği saate sadık kaldı...

8. sınıf öğrencilerine yönelik 26-27 Nisan tarihlerinde yapılan 2. dönem merkezi ortak sınavları ve 20-21 Mayıs tarihlerinde yapılan mazeret ortak sınavlarının değerlendirme işlemleri tamamlandı ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan ikinci dönem merkezi ortak sınav sonuçları açıklandı. 1 milyon 185 bin 328 öğrenci katıldığı 2. dönem merkezi ortak sınavlarının sonuçları e-okul sistemine öğrencilerin ders yazılı notu olarak işlendi.

Öğrenciler, heyecanla beklediği TEOG sonuçlarını e-okul sisteminden öğrenebilecekler. Öğrencilerin tercihlerde kullanacağı Yerleştirmeye Esas Alınacak Puanların (YEP) Haziran ayının sonunda açıklanması bekleniyor. TEOG Sistemi Kapsamında Yapılan Merkezi Sistem Ortak Sınavlarının tamamını veya bir kısmını kullanan Özel Okulların kayıt işlemleri ise tahminen Temmuz ayının ilk 2 haftasında... TEOG tercih sürecinin Temmuz ayının 2. haftasında olması bekleniyor. Yerleştirme sonuçları ise Ağustos ayı içerisinde açıklanacak.

Öğrenci ve veliler, sınav sonuçlarını "e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi" üzerinden öğrenebilecek.

https://e-okul.meb.gov.tr

TEOG ile ilgili tüm gelişmeleri sitemizden an be an takip edebilirsiniz. Kafanıza takılan her türlü soru için sayfamıza bekleriz.

Eğitim ve Eğitim Rehberlik Birimi 


 

Eklenme Tarihi: 10:41 31-05-2017
TEOG Sınav öğrenci veli Sıralama eğitim Öğretim