2016 - 2017 Özel okul teşvik sonuçları açıklandı

Merakla beklenen Özel Okul Teşvik  sonuçları açıklandı. 2016-2017 öğretim yılı için Özel okul teşvik sonuçlarını bekleyen aileler ve öğrencilerin gözü MEB`in açıklayacağı sonuçlardaydı.  MEB sonuçları açıkladı. Peki, Özel okul teşvik sonuçları nasıl değerlendirilecek ve sorgulanacak?

İşte Datyalar;

İlkokul, ortaokul ve ortaöğretimde okuyan ve teşvik almaya hak kazanan öğrenciler eğitim kademesinin sonuna kadar bu haktan yararlanıyor. Buna göre, 75 bin öğrenciye ilk defa eğitim ve öğretim desteği verilecek. Daha önceki yıllarda destek almaya hak kazanan öğrencilerle birlikte bu rakam 340 bine çıkacak. Okul öncesi eğitim kurumlarındaki 6 bin öğrenciye 2 bin 860 lira, ilkokuldaki 15 bin öğrenciye 3 bin 440 lira, ortaokuldaki 15 bin öğrenciye 4 bin lira, lisedeki 15 bin öğrenciye 4 bin lira ve temel lisedeki 24 bin öğrenciye ise 3 bin 440 lira destek verilecek. Bu yıl eğitim öğretim desteği almaya hak kazanan öğrencilerin isimleri ile destek alacak özel okulları "www.meb.gov.tr" internet adresinden öğrenmek mümkün.

Teşvik hangi koşullarda kesilir?

İlkokul, ortaokul ve ortaöğretimde okuyan ve teşvik almaya hak kazanan öğrenciler eğitim kademesinin sonuna kadar bu haktan yararlanıyor.

ilkokulda teşvik alan öğrenci 4 yılın sonuna kadar teşvik alıyor, ortaokulda tekrar başvuruyor. Teşvik almaya hak kazanan öğrencilerden uzun süreli tedavi gördüğünü sağlık raporuyla belgelendirenler hariç olmak üzere, bulundukları sınıfta sınıf tekrarı yapan öğrenciler eğitim ve öğretim desteğinden yararlanma hakkını kaybediyor.

 

http://basvurular.meb.gov.tr/bsv2%5F4/ookeod/eod/sonuc.aspx?prm=sonuc

 

 

 

 

 


 

Eklenme Tarihi: 20:21 20-09-2016
MEB Teşvik Eğitim Öğretim Öğrenci