2016 Şubat Öğretmen Ataması yapıldı...

30 bin öğretmen ataması, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan`ın ve Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı`nın katılımıyla MEB Şura Salonu`nda yapıldı...

Açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı şunları söyledi;

Millî ve yerli duyuş, düşünüş ve duruşun temelini oluşturan değerlerimizi, öğretmenlerimizle birlikte çocuklarımıza ve gençlerimize aktarmak ve maarifimizin bütün imkanlarını varisleri olduğumuz eşsiz mirasın müktesebatıyla buluşturmak en önemli önceliğimizdir.

Bu atamayla birlikte Türkiye geneli öğretmen doluluk oranı %93`e ulaşacaktır. 104 alanda yapacağımız 30 bin öğretmen ataması ile öğretmen sayımız 923.123 e çıkacaktır.

2003 yılından itibaren engelli öğretmen atamasında özel önem ve öncelik verdik. 2003`ten bugüne kadar 2.705 engelli öğretmen ataması yaptık. Son 3 yılda engelli öğretmen adaylarının atanma taleplerinin tamamı karşıladık.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın konuşmasından notlarsa şöyleydi;

Yurtlarda ranzalı sistemden bazalı siteme geçtik.

Öğretmenlik, adanmışlık isteyen bir meslektir. Öğretmenlik mesleği, herhangi istihdam edilecek bir meslek değildir. Öğretmen, bilgisi ile birlikte sevgisini de ufkunu da öğrencisiyle paylaşandır. 

Kurada Güneydoğu`ya, Doğu`ya çıktı. Hemen Batı`ya nasıl gelirim?` Bunun telaşı içine kapılanlar varsa yine yanlış, olmaz. Biz şuna inanacağız. 780 bin kilometrekare ile bu topraklar bizim vatanımızdır. Sıkıntılı yerler var, doğru. İşte bak o sıkıntılı yerlerde şu anda bu kadar şehitler veriyoruz değil mi? Niye veriyoruz, bu toprakları yeninden vatan yapabilmek için veriyoruz.

Konuşmaların ardından 104 branşa 30 bin kadro için öğretmen ataması töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan butona basarak atama işlemini başlattı.

Konuşmaların ardından Erdoğan, ataması yapılacak öğretmen adaylarını tebrik etti.


 

Eklenme Tarihi: 11:50 10-02-2016