Geleceğin Profesörlerine Uygulamalı Eğitim

Mektebim Okulları öğrencilerinin bir araya gelerek oluşturduğu Bilim Konseyi faaliyetlerine başladı. Fizik, Kimya, Biyoloji gibi temel alanlarda proje grupları oluşturan öğrenciler, okulda aldıkları eğitimle birlikte alanlarıyla ilgili kurum ve kuruluşlarda çalışmalar yürütüyor. 

Fizik ve Organik Kimya alanında ilk uygulamalı eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Moleküler Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sezgin Çelik’in eşliğinde alan Bilim Konseyi, deneyler ile derslerini birleştirdi. Teorik eğitimin yanında uygulamalı eğitimin çok daha akılda kalıcı olduğunu, derslerde gördükleri konu ve formülleri laboratuvarlarda deneyerek gözlemleyen öğrencilerde başarının çok daha yüksek olduğunu belirten Mektebim Okulları Fizik Bölüm Başkanı Demet Ulusoy, Bilim Konseyi çalışmalarını farklı üniversitelerde yıl boyunca sürdüreceklerini belirtti.

Yıldız Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sezgin Çelik, Araş. Gör. Hasan Demirci, Araş. Gör. Mine Kucak ve Araş. Gör. Burcu Tuncer eşliğinde mikroskopla doku kültürleri ve kromozomların yapılarını inceleyen Bilim Konseyi Üyeleri, uzmanlardan laboratuvarlar malzemelerinin kullanımı hakkında bilgi alarak, manyetik alan ve dalgaların etkilerini deneylediler.


 

Eklenme Tarihi: 14:32 09-03-2016