Teknoloji ve Eğitim Fuarı İstanbul Kongre Merkezi'nde 11-13 Kasım'da

 

TEF İstanbul (Teknoloji ve Eğitim Fuarı), İstanbul Kongre Merkezi`nde 11-13 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Fuarda, eğitim ve teknoloji alanında faaliyet gösteren uluslararası ve yerel firmaların eğitim çözümleri, alanında uzman kişileri, sivil toplum örgütleri ve eğitim kurumlarında gerçekleştirilen iyi örnekler katılımcılar ile buluşturularak, ziyaretçilerin Türkiye ve dünyada eğitim alanında yapılan çalışmaları yerinde görmeleri ve deneyimlemeleri amaçlanıyor.

 

Eğitime destek verebilecekleri böyle bir etkinliğe sponsor oldukları için çok büyük mutluluk duyduklarını belirten Platin Bilişim Satış Direktörü Pınar Bamyacı “Eğitim Teknolojileri Derneği (EğiTekDer) ile birlikte olmak bize heyecan veriyor. Bu etkinlikte üç gün boyunca eğitim alanındaki tüm teknolojiler konuşulacak. Toplumların gelişmesi için gereken ilk adım eğitim. Teknolojiyi kullanarak eğiteceğimiz gençlerimiz sayesinde ülkemizin geleceğine de daha umutla bakacağız” dedi.

 

 

hacKIDhon da fuarda

 

K-12 seviyesindeki öğrenciler arası kodlama, 3D tasarım, elektronik tasarım/kodlama alanlarında düzenlenen ve öğrencilerin yaratıcılıkları ile harmanladıkları bir “bilişimle üretim” etkinliği olan hacKIDhon da fuarda yer alacak. Öğrenciler, kurdukları takımla katıldıkları hacKIDhon’larda, sabah verilen problem durumuna uygun bir çözümü, sahip oldukları zihinsel alet kutularından (kodlama, 3D ve elektronik tasarım) çıkardıkları araç-gereç ve bilgileri kullanarak akşamüzeri saatlerine kadar geliştiriyorlar. 

 

Geliştirme sürecinin sonlandığının anons edilmesinin ardından jüri, daha önce öğrencilere dağıtılan bir rubric’i kullanarak değerlendiriyor ve kısa bir zaman içerisinde ilk 3’e girenleri anons ediyor. Dereceye giren takım üyelerine ve eğitim kurumlarına yine daha önceden anons edilen hediyeler dağıtılıyor.

 

 

Tükettiğinden çok üretenlerin mekânı MakerZone

 

“Merak” edenlerin, başkalarının ve dünyanın problemlerini umursayanların, geleceğin belirsizliklerine ve zorluklarına üreterek cevap verenlerin yeri MakerZone da yine fuarda yer alacak alanlardan bir tanesi. Bireyselliğin, yarışın, rekabetin yerini işbirliği ve dayanışma alıyor. 

 

Dijital ve fiziksel dünyanın hiç olmadığı kadar birbirine entegre olacağı yaratıcı toplum çağını inşa 

edenler -“MAKER” lar- Papert’ın açtığı yolda üreterek ve paylaşarak öğreniyor. Fuara katılanlar bu alanda birbirinden farklı projeleri ve atölyeleri bulacak, son dönemin hızla gelişen ve değişen teknolojilerini ve bunların eğitimde yansımalarını anaokulundan üniversiteye uzanan yelpazede görme şansına sahip olacak.

 


 

Eklenme Tarihi: 12:45 10-11-2016
TEF eğitim Teknoloji fuar