Kader Eren

Bilim Eitim Elence Projesi

Ege Üniversitesi Mühendislik ve Bilgi Topluluğu olan IEEE EGE, Educational Activities (EA) komitesinin başlattığı ve her yaştan öğrenciler için yepyeni çalışması olan Project BEE ile karşınızda: Project Bilim Eğitim Eğlence.

Projelerinin ilk aşaması olan eğitim kategorisinde BEE ekibi, EA komitesi öncülüğünde IEEE Ege'nin tüm komitelerinden katılan mühendislik öğrencileriyle, beş farklı liseye mühendislik tanıtımı yaptılar. Özellikle lise son sınıf öğrencileri ağırlıklı yapılan bu etkinlikte tüm mühendislik dalları bizzat kendi öğrencileri tarafından anlatıldı ve öğrencilerin aklında kalan sorular cevaplandı. Yaptıkları tanıtımların hepsinin paylaşımlarını yapan BEE ekibi, daha fazla öğrenciye yardımcı olabilmek için Instagram sayfalarından hazırladıkları mühendislik tanıtımlarını gönderi olarak da paylaşılmakta.

Bilim kategorisinde ortaokullardaki öğrencilerle fen deneyleri yapmayı planlıyor ve bu konuda onlara bilinç katmayı amaçlıyorlar. Ayrıca içerik ürettikleri bir başka platform olan Youtube için de evde yapılabilecek çeşitli bilim deneyleri videoları çektiler. Projeden haberdar olmak için YouTube kanallarından ve Instagram hesaplarından yapacakları paylaşımlar için beklemede kalın!

Instagram Adresi: instagram.com/projectbee21/

Youtube Adresi: https://www.youtube.com/watch?v=36sh6zBZVDE