Belarus İle Türkiye Arasında İşbirliği

 

 

 

 

Belarus ile Türkiye arasında ekonomi, enerji, bilim ve teknoloji, tarım, eğitim-öğretim, afet yönetimi, basın-yayın alanlarını kapsayan eylem planı, mutabakat zaptı ve anlaşma imzalandı.

 

Belarus ile Türkiye arasında Yükseköğretim Alanında İşbirliğine yönelik Mutabakat Zaptı, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile Belarus Eğitim Bakanı Mihail Juravkov tarafından imzalandı.

 

Resmî bir ziyaret gerçekleştirmek üzere Belarus`un başkenti Minsk’e giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a eşlik eden heyette Yükseköğretim Kurulu (YÖK)  Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ta yer aldı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın resmi ziyaret için bulunduğu Belarus ile Türkiye arasında, ekonomi, enerji, bilim ve teknoloji, tarım, eğitim-öğretim, afet yönetimi, basın-yayın alanlarını kapsayan eylem planı, mutabakat zaptı ve anlaşma imzalandı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko düzenleyecekleri ortak basın toplantısı öncesinde iki ülke arasında yapılan eylem planı, mutabakat zaptı ve anlaşmaların imza törenine katıldı.

 

İki ülke arasındaki Yükseköğretim Alanında İşbirliğine yönelik Mutabakat Zaptı, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile Belarus Eğitim Bakanı Mihail Juravkov tarafından imzalandı.

 

 

 

 

 


 

Eklenme Tarihi: 10:38 14-11-2016
YÖK İşbirliği eğitim Üniversite