YÖK'ten "Başarı Sırası Sihirbazı"

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üniversite yolculuğundaki adaylara tercih sürecinde destek olabilmek için ellerindeki dataları anlamlı bilgiler haline getiren özel bir yazılım hazırladı. YÖK Program Atlası olarak adlandırdıkları bu çalışmayı geçtiğimiz haftalarda yaptıkları bir basın toplantısıyla kamuoyunun kullanımına açtı. Bugünse bu çalışmaya yeni eklemeler yapıldığı duyuruldu.

YÖK Lisans Atlası, YÖK Önlisans Atlası, YGS LYS Net Sihirbazı olarak üç bölümde sunulan çalışmaya yakın zamanda ilave bir bölüm daha geleceği konuşulmaktaydı. Başarı Sırası Sihirbazı olarak adlandırılan bu son bölüm de bugün hayata geçti.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç sosyal medyadan yaptığı duyurumla bu yeni modülü adayların ilgisine sunmuş oldu. Saraç mesajında şunları belirtti;

"Yeni ve Yenilikçi YÖK olarak, adaylar yanlış kapıları çalmasınlar, yanlış arayışlara girmesinler, “bilinçli tercihler” yaparak gerçekten istedikleri programlara yerleşsinler istiyoruz. YGS sonuçlarının açıklanması öncesinde YÖK Program Atlasına adayları sevindirecek önemli bir ekleme yaptık. “YÖK Başarı Sırası Sihirbazı”nı bugün itibariyle hizmete açtık."

YÖK`ün duyurduğu bu yeni modül sayesinde adaylar, YGS sonuçlarını ellerine aldıktan sonra hedeflerine ne oranda yaklaşmış olduklarını, bir önceki yılın ortalama verileri gözlüğünden görebilecekler.

Ayrıntılar için; https://yokatlas.yok.gov.tr/basari-sirasi.php

YÖK Program Atlası`nın tüm modüllerini imcelemek için; https://yokatlas.yok.gov.tr


 

Eklenme Tarihi: 14:17 24-03-2016