Mardin Artuklu Üniversitesi’ne 'Oxford Socrates Ödülü'

Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) ile Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, Avrupa İş Kurulu tarafından Oxford Socrates Ödülü`ne layık görüldü.

 

Avrupa İş Kurulu, Mardin Artuklu Üniversitesi’ni "En iyi bölgesel üniversite", Rektör Prof. Dr. Ağırakça`yı ise "Yılın yöneticisi" seçti.

MAÜ`den yapılan açıklamada, İngiltere`nin Oxford şehrinde bulunan, Uluslararası Liderler Kulübü (ICL) ve Avrupa Rektörler Kulübü (CRE) iş birliği ile yönetilen Avrupa İş Kurulu`nca (EBA) düzenlenen Oxford Socrates Ödülleri`ne farklı ülkelerden rektör ve üniversitelerin aday gösterildiği belirtildi. 

Prof. Dr. Ağırakça`nın "Yılın yöneticisi", MAÜ`nün ise "En iyi bölgesel üniversite" seçildiği ifade edilen açıklamada, şöyle denildi: 

"İngiltere’nin Oxford şehrinde düzenlenecek ödül töreninin ardından, dünyanın birçok yerinden yatırımcı, bilim adamı ve rektörün katılım sağladığı `Liderler Zirvesi` ve `Akademi Birliği Yıldönümü Buluşması`na katılacak olan Ağırakça, düzenlenecek panelde üniversitenin gelişimi hakkında bilgi aktaracak."


 

Eklenme Tarihi: 10:48 15-12-2015