Üniversite Etik Haftası 23 Kasım’da başlıyor

Türkiye’de etik bilincinin oluşturulmasını sağlamak, gençlerin etik ve iş ahlakı konularındaki vizyonunu artırmak ve etik liderler yetiştirmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Etik Değerler Merkezi (EDMER), bu yıl ilk kez kutlanacak olan Üniversite Etik Haftası düzenliyor.

Bilgi Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi olmak üzere 4 üniversitede farklı etkinliklerle kutlanacak olan Üniversite Etik Haftası 23-27 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.

Üniversite öğrenci kulüplerinin hazırlayacağı aktivitelerin, etik konulu seminer ve workshopların gerçekleşeceği Üniversite Etik Haftası’nda üniversite öğrencilerine “Etik Anket” uygulaması yapılacak.

Her derste bir dakika etik

4 üniversitede hafta boyunca her dersin ilk 1 dakikasında “Bir Dakika Etik” adıyla etik kavramı işlenecek ve öğretmenler tarafından da konuya dikkat çekilecek.

Her üniversitenin etik bilinç farkındalığını arttırmak amacıyla farklı faaliyetlerle katılım göstereceği Üniversite Etik Haftası’nın, önümüzdeki yıllarda da üniversite katılımlarını arttırarak devam ettirilmesi planlanıyor.


 

Eklenme Tarihi: 15:31 19-11-2015