İKÜ "Gündemimiz Eğitim" diyor...

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Eğitim Fakültesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlerin güncel durumunu tartışmak, yaşadıkları sorunları değerlendirmek ve neler yapılması gerektiği konusunda paydaşlar ile öneriler geliştirmek amacıyla 23 Kasım Cuma günü “Gündemimiz Eğitim-I: Ne yapıyoruz, Ne durumdayız, Ne yapmalıyız?” başlıklı bir konferans düzenliyor. 

İki oturum halinde gerçekleşecek konferansın ilk oturumunda, eğitim alanında Türkiye’deki öncü faaliyetleri başlatan ve MEB ile her kademede birlikte çalışan İnş.Yük. Müh. Fahamettin Akıngüç; İngiliz Varkey Vakfı tarafından verilen ve ‘Eğitim Nobel’i’ olarak bilinen ‘Küresel Öğretmen Ödülü’nün finalinde adını ilk 10’a yazdıran Samsun Ayvacık’ta görev yapan Okul Öncesi Öğretmeni Nurten Akkuş; eğitim ortamını ve programını yaratıcı bir şekilde öğrencilerin ihtiyaçlarına göre düzenleyerek fark yaratan sınıf öğretmeni Cevat Ayna; dezavantajlı çocuklara ve ailelerine pedagojik desteği kesintisiz bir şekilde sunarak fark yaratan öğretmen Mehmet Osman Çetiner, geliştirdikleri uygulamalar ve deneyimlerini paylaşacaklar. Konferansın bu ilk bölümü "Eğitim ve Eğitim" sitesi üzerinden #EGTyayın olarak anı anına izlemek isteyenlerle buluşacak.

İkinci oturumundaysa Eğitim Uzmanı-Yazarı Sadık Gültekin’in moderatörlüğünde, ERG Koordinatörü Batuhan Aydagül, AÇEV Erken Çocukluk Eğitimi Birim Direktörü Duygu Yaşar, Erken Çocukluk Eğitim Merkezi (ÇABAÇAM) Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Ebru Aktan Acar ile “Üniversite’de Öğretmen Modeli”ni geliştiren İKÜ Öğretim Üyeleri Dr. Mehmet Toran ve Dr. Sevcan Yağan Güder’in konuşmacı olarak yer alacağı “Eğitimi Tartışıyoruz” başlıklı panel gerçekleşecek.

Katılmak ve yerinde izlemek isteyenler için etkinliğin detayları şöyle:

TARİH/SAAT: 23.11.2018 / 10:00-15:00

YER: Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi (İKÜ Ataköy Yerleşkesi)/Bakırköy-İstanbul

Bilgi ve İletişim:

Berivan Arslan Pekşen

İstanbul Kültür Üniversitesi, Medya İlişkileri Sorumlusu

Tel: 0212 498 43 45/ e-mail: b.peksen@iku.edu.tr

 


 

Eklenme Tarihi: 22:47 21-11-2018
Kültür Üniversitesi #EGTyayın