Eğitim Fakültesi Öğrencilerine Yönelik Sertifika Programı

Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Araştırmaları Mükemmeliyet Merkezi ile İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Merkezi (SEÇBİR), eğitimde toplumsal cinsiyet eşitliğinin güçlendirilmesi amacıyla Sertifika Programı açıyor.

Sabancı Vakfı desteğiyle gerçekleştirilen programa, sosyolojiden psikolojiye, hukuktan sosyal politikaya, edebiyattan medyaya farklı alanlardan akademisyen ve uzmanlar katkı sunuyor. İstanbul, Bursa ve Kocaeli`nden eğitim fakültesi öğrencilerinin katılımınına açık olan ve ücretsiz gerçekleşecek programın kontenjanı 30 öğrenci ile sınırlıdır.

18-19 Mart 2017 Cumartesi ve Pazar günlerinde başlayacak ve sonrasında 7 hafta boyunca Cumartesi günleri devam edecek program, 6 Mayıs 2017 Cumartesi günü sona erecek. Program, 10.00-15.30 saatleri arasında Sabancı Üniversitesi Minerva Palas Karaköy ve İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleşecek.

Programa başvurular 11 Mart 2016 Cuma saat 17.00’de sona erecek vedeğerlendirme sonuçları 10 Mart 2017 Cuma günü saat 12.00’den itibaren açıklanacak. Başvuruların değerlendirilmesinde, formda yer alan sorulara verilen cevapların yanı sıra cinsiyet dengesi, kurum ve alan çeşitliliği dikkate alınacak olup, 3. ve 4. sınıf öğrencilerine öncelik tanınacak.

 

Başvuru formu için: http://genderforum.sabanciuniv.edu/sites/genderforum.sabanciuniv.edu/files/egitim.fakultesi.sp_basvuru.formu_2017.docx

 


 

Eklenme Tarihi: 12:58 21-02-2017
Eğitim Fakültesi ÖğrenciÜniversite Sertifika Programı