Açık Ders’te Zaman Algısı tartışılacak

 

Boğaziçi Üniversitesi’nin BU+ Etkinlikleri kapsamında bilimsel konulara ilgi duyan herkes için başlattığı ‘Açık Ders’lerin 21 Şubat 2017 tarihindeki konuğu “Zaman Algısı” başlıklı semineriyle Yrd. Doç. Dr. İnci Ayhan olacak. 

Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin (BÜYEM) katkılarıyla, Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleşen dersler kapsamında bu kez “Zaman Algısını” tartışacak olan Yrd. Doç. Dr. İnci Ayhan,seminerinde dinleyicilere zaman algısı konusunda merak edilen soruların yanıtlarını kapsayan bir içerik sunacak. 

İnci Ayhan, farklı duygu durumlarında zamanı neden farklı hissettiğimize dair soru işaretlerini yanıtlarken, yaş ve zaman algısındaki değişim konusunda bilgi verecek.

Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin (BÜYEM) katkılarıyla, Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleşen dersler farklı temalar altında gerçekleşiyor. Psikolojiden bilgisayar mühendisliğine, fizikten dilbilime, birçok alandaki güncel gelişmeler ve önemli tartışma konuları katılımcılarla paylaşılacağı dersler saat 19:00’da başlayıp, Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından veriliyor. 

Dönemin son dersi ise 28 Mart tarihinde Elif A. Duman’ın ‘’Stresin Sinir Sisteminin Üzerindeki Etkileri’’ başlıklı semineri olacak. Duman, bu seminerde stresli deneyimlerin beynin ve sinir sisteminin işleyişi üzerindeki etkilerinden bahsedecek. Bu bağlamda seminerde, öncelikle bu etkilerin genetik faktörlerle nasıl etkileşime girebildiği üzerinde durulacak, ardından bu etkileri depresyon gibi psikolojik sorunlarla ilişkisinden söz edilecek.

 

 

 

 


Açık Ders, Zaman, eğitim, Boğaziçi Üniversitesi

 

Eklenme Tarihi: 12:16 15-02-2017