Türkiye Robot Konferansı Yaklaşıyor

Endüstriyel uygulamalardan günlük yaşam alanlarımıza kadar hızla yaygınlaşan robotik sistemlerle ilgili uygulama ve araştırmalar, bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Robotbilim Konferansı (ToRK-2016) kapsamında katılımcılarla paylaşılacak. Akademisyenler ve endüstriyel alanda robotlu üretim yapan mühendisleri bir araya getirecek olan bu konferans, 2-3 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul Gedik Üniversitesi ev sahipliğinde Pendik GreenPark Otel & Kongre Merkezinde düzenlenecek.

Avustralya Wollongong Üniversitesinden Prof. Dr. Gürsel Alıcı`nın "Robot Bilimdeki Akademik Araştırma ve İlgili Sanayi Aynı Amaçlara Kilitlenebilir mi?" ve Japonya OTC Daihen Corporation`dan Shinichiro Nakagawa`nın "Robotik Kaynak Teknolojisinde Son Gelişmeler" Konularında davetli konuşmacı olarak katılacağı konferansta robotik sistemlerdeki son gelişmeler paylaşılacak.

Konferansın ana hedefi, Türkiye’de üniversitelerdeki akademisyenler ile endüstriyel katılımcılar arasında robotik alanında yeni gelişmelerin paylaşılmasını sağlamak ve robotik sistemler konusunda uygulama ve araştırmaya yönelik işbirliklerini artırmak. Başlamasına çok az bir zaman kalan ToRK-2016 Türkiye Robotbilim Konferansına katılım için, www.tork2016.gedik.edu.tr web sayfasından kayıt olunabilir.

 


 

Eklenme Tarihi: 10:30 21-10-2016
ToRK Türkiye Robotbilim Konferansı Robot Gelecek Bilim ABD Japonya Gedik Üniversitesi