The School Of Life İstanbul’da

 

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi çatısı altında katılımcılarını akıllı ve iyi yaşama alternatiflerini keşfetmeye davet eden The School of Life İstanbul’da, Kasım ayı boyunca, iş hayatından ‘farklı’ kalabilmeye, annelikten felsefeye 12 farklı atölye düzenlenecek.

 

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin hayata geçirdiği The School of Life İstanbul, Kasım ayında liderlikten iş hayatında etkili iletişime, ‘iyi anne’ olmaktan, stresle başa çıkabilmeye kadar pek çok farklı alanda 12 ayrı atölye düzenleyecek. 

 

Akademik kadronun önde gelen isimleri tarafından tasarlanan atölyelerin ilki, 1 Kasım Salı günü, “Itır Erhart İle İçimizdeki Kahramanı Uyandırmak”başlığıyla gerçekleştirilecek. Topluma katkıda bulunmak isteyen katılımcılar için düzenlenen bu atölye, katılımcıların sahip oldukları iç ve dış kaynakları nasıl harekete geçirebileceklerini ele alıyor. 

 

5 Kasım Cumartesi günü “Ebru Nihan Celkan ile Yazarak İyi Olmak” başlıklı atölye ise, zihinlerin pek çok dağınık duygu ve fikirle dolu olduğu günümüzde, katılımcıları, pişmanlıklar, kıskançlıklar, acılar, endişeler ve heyecanları analiz etmeye çağırıyor. Atölye, “Yaptığımız seçimleri neden yapıyoruz? Farklı seçimler, beni hangi sonuçlara götürür?” fikirlerini sorguluyor. 

 

“Zeynep Evgin İle Nasıl Farklı Fikirde Kalabiliriz” başlığıyla 8 Kasım Salı günü düzenlenecek atölye ise hangi konu ele alınırsa alınsın, farklı fikirde olmanın kaçınılmazlığı ve gerekliliği üzerinde duruyor. Katılımcıların kendilerine daha derin bakabilmesi ve kendilerini daha net ifade edebilmesi amacı ile yola çıkan atölye, alternatif görüşlere daha açık olmayı da ele alıyor.

 

“Elis Şimşon İle Filozoflardan Hayat Dersleri” konulu atölye ise 12 Kasım Cumartesi günü düzenlenecek. Atölye, modern hayatın karmaşası içinde bunalan, enformasyon bombardımanına uğramış zihinlerin, kendi doğrularını keşfetmesi amacıyla düzenleniyor ve katılımcıları, hayata felsefe ile bakmaya davet ediyor. 

 

26 Kasım Cumartesi günü “Defne Eraslan İle `Yeterince İyi` Anne Olmak” başlıklı atölyede ise, “anneliği suçluluk duygusundan kurtarıp, zevkli ve tatmin edici bir deneyime dönüştürmek mümkün mü” sorusu ele alınıyor.

 

29 Kasım Salı günü gerçekleşecek atölye başlığı ise “Aydan Bayır İle Kendimize Karşı Nasıl Daha Anlayışlı Oluruz”. Atölye, başkalarının hatalarına ve acılarına karşı anlayışlı ve merhametli davranan insanın, kendisine neden aynı sevecenliği göstermediğini sorgulayacak. 

 

 

İŞ HAYATINA DA AYNA TUTUYOR 

TSOL’un Kasım ayı programında, iş hayatına yönelik atölyeler de yer alıyor. İş hayatına ayna tutacak atölyeler, Sami Bugay İle Liderlikte Kendi Yolunu Bulmak; Alper Hasanoğlu İle Stresi Nasıl Yönetiriz; Şeyda Taluk İle Liderin Yolculuğu: Hikayeni Yaratmak; Danis Navaro İle Kariyer Ve Varoluş atölyesi; Ayşem Burhanoğlu İle İş`te Etkili İletişim Kurmakbaşlıklarıyla düzenlenecek. 

 

TSOL’un Kasım ayı atölyelerine kayıtlar www.theschooloflife.com/istanbuladresinden yapılabiliyor. İstanbul’un ‘yaşam okulu’, aynı zamanda tüm etkinlikler için erken kayıtta yüzde 20 indirim avantajı sunuyor. Dersler, Joint Idea Kanyon’da düzenleniyor. 

 

THE SCHOOL OF LİFE İSTANBUL GÜZ PROGRAMI TAKVİMİ: 

 

Kasım 2016

Itır Erhart ile İçimizdeki Kahramanı Uyandırmak – 1 Kasım 2016, Salı

Ebru Nihan Celkan ile Yazarken İyi Olmak – 5 Kasım 2016, Cumartesi

Zeynep Evgin ile Nasıl Farklı Fikirde Kalabiliriz – 8 Kasım 2016, Salı

Sami Bugay ile Liderlikte Kendi Yolunu Bulmak – 9 Kasım 2016, Çarşamba

Elis Şimşon ile Filozoflardan Hayat Dersleri – 12 Kasım 2016, Cumartesi

Alper Hasanoğlu ile Stresi Nasıl Yönetiriz – 15 Kasım 2016, Salı

Şeyda Talık İle Liderin Yolculuğu:Hikayeni Yaratmak – 16 Kasım 2016, Çarşamba

Daniş Navaro ile Kariyer ve Varoluş – 19 Kasım 2016, Cumartesi

Ayşem Burhanoğlu ile İş`te Etkili İletişim Kurmak – 22 Kasım 2016, Salı

Defne Eraslan ile `Yeterince İyi` Anne Olmak– 26 Kasım 2016, Cumartesi

Aydan Bayır ile Kendimize Karşı Nasıl Daha Anlayışlı Oluruz – 29 Kasım 2016, Salı

Defne Eraslan ile İlişkiden Sonra Hayat Nasıl Devam Eder – 30 Kasım 2016, Çarşamba

 

 

 

Detaylı Bilgi: 

Meral Gemici / Artı İletişim Yönetimi / 0212 347 03 30 – 0533 363 19 65 / bilgi@artipr.com.tr


 

Eklenme Tarihi: 11:56 18-10-2016
Eğitim Atölye Üniversite Öğretim Gençlik