Otizmli Gençlerin Masa Tenisi Heyecanı

 

 


“Otizmli Bireylere Yönelik Spor ve Sosyal Girişimcilik Projesi” kapsamında düzenlenen etkinlikte otizmli gençler, BİLGİ’li öğrenciler ve akademisyenler birlikte masa tenisi oynadı 

 

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi Gastronomi Ve Mutfak Sanatları Öğrenci Kulübü, spor ve sosyal girişimcilik kurumu Sporben işbirliği ile düzenlenen etkinlikte otizmli gençlerle BİLGİ’li öğrencileri santralistanbul Kampüsü’nde bir araya getirdi. 

 

Otizmli Bireylere Yönelik Spor ve Sosyal Girişimcilik Projesi” kapsamında gerçekleşen etkinlikte, gençler masa tenisi oynayarak kıyasıya mücadele etti. 

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Dilistan Shipman, Bu tip faaliyetler otizmli bireylerin topluma kazandırılmaları ve bağımsız yaşam becerileri edinebilmeleri açısından büyük bir önem taşıyor. Bugün gerçekleştirdiğimiz etkinlikle de öğrencilerimizin farkındalıklarını desteklemek istedik” şeklinde konuştu. 

 

Spor ve sosyal girişimcilik kurumu Sporben’in kurucusu Bener Erkorur ise “Sporu bir araç olarak kullanarak, otizmli bireylerin iletişim becerileri kazanmalarını ve sosyal hayata katılmalarını amaçlıyoruz. İstanbul Bilgi Üniversitesi ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği bu anlamda farkındalığın kazandırılması ve otizmli gençlerimize sosyalleşebilecekleri bir alan yaratılması adına çok değerli” dedi.

 

 

 


 

Eklenme Tarihi: 12:17 05-10-2016
OtizmÜniversite Spor Masa Tensi