KAÜ Uluslararası Diplomasi Okulu Çok Yakında Açılıyor

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) Uluslararası Diplomasi Okulunda 19 Eylül’de Eğitimler başlıyor. Kıbrıs Amerikan Üniversitesi ve Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ortak çalışmaları ile Uluslararası Diplomasi Okulu çalışmaları son aşamaya geldi.

KAÜ Rektörlüğünün Uluslararası Diplomasi Okulu Hakkında verdiği bilgi şöyle;

Uluslararası Diplomasi Okulu,devlet ve devlet dışı kurumların diplomasiyi, anlaşmazlıkları çözmek, ittifak yapmak, müzakerelerde bulunmak, ekonomik ilişkileri güçlendirmek, kültürel ve askeri değişimlere teşvik etmek için kullanıldığının bilincindedir.

Günümüzde diplomasi yönetmelikleri, görgü kurallarının hedefleri, prosedürleri ve anlaşmaların şeklinin değişmesi gibi geniş düzenlemeleri kapsamaktadır.

Böylelikle Uluslararası Diplomasi Okulu birçok farklı ülkede uyuşmazlıkların çözümü ve sürdürülebilirlik eğitimini içeren, uluslararası sertifika programları ,kısa kurslar ,dersler, sempozyumlar ve konferanslar ile öğrencilerine çok amaçlı eğitim vermeyi hedeflemektedir.

3 Farklı Ülkede Eğitim

KAÜ Rektörlüğü diplomasi okulunun vizyonunu, iyi bir gelecek için geçmişi benimseme, kültürel farklılıkları doğru kabullenme, günümüzdeki ve gelecekteki eğitim ve gerçek dünya deneyimlerinden sürekli eğitimi sağlama.

Gelecek nesillerin refahı için sürdürülebilirliği yükseltme olarak hedeflemiş tüm bu eğitim ve hedeflerin GAÜ&KAÜ ortak çalışmaları ile İstanbul,Lefkoşa, Washington-Newyork ta gerçekleşeceğini belirtti.


 

Eklenme Tarihi: 17:05 10-09-2016
Kıbrıs Amerikan Üniversitesi KAÜ Uluslararası Diplomasi Okulu Girne Amerikan Üniversitesi GAÜ