Bilim İçin El Ele Son Başvuru 20 Temmuz

 

Öğrencilerin düşünme becerileri, akademik başarıları ve bilime karşı olan tutumlarında pozitif etkiler geliştirmeyi amaçlayan Amgen Teach Bilim İçin El Ele projesi, bu yıl 3. yılında. Amgen Vakfı tarafından İtalya’dan İrlanda’ya Fransa’dan Çek Cumhuriyeti’ne Avrupa genelinde Türkiye’nin de içinde bulunduğu 10 ülkede yürütülen proje, 2014 yılından beri TED Üniversitesi koordinatörlüğünde Türkiye’de hayata geçiyor. European Schoolnet’in desteğiyle yürütülen proje, Türkiye’nin uluslararası sınavlarda daha iyi yerlere ulaşabilmesini ve öğretmenlerin mesleki anlamda formasyonlarını artırmayı hedefliyor.

Şimdiye kadar 200 okuldan 300’e yakın fen bilimleri, biyoloji ve kimya öğretmenine ulaşan proje, eğitimcilerin derslerde daha etkili ve konuları daha ilgi çekici hale getirebilmesini esas alıyor. Uygulanan 3 günlük atölye çalışmaları ile eğitimcilerin “nasıl öğretecekleri” konusunda belirleyici olan öğrenme ve öğretmeye dair inançları hedef alınıyor ve bunlara bağlı olarak, öğrencilerin bilim insanları gibi kendi sorularına kendi araştırmaları ile cevap aramaları ve sorgulayarak öğrenmeleri amaçlanıyor.

 

Son başvuru 20 Temmuz

Amgen Teach Bilim İçin El Ele Projesi’nin koordinatörlüğünü yürüten TED Üniversitesi Araştırmadan Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Günel, “Projede öğretmenlere verilen eğitimler kapsamında; klasik tarzda ders anlatımı yerine, öğrencilerin bilgiye nasıl ulaşacaklarını öğrenmesi, araştıran ve sorgulayan bir öğrenci profilinin oluşumu üzerinde duruluyor. Öğretmenlerin pedagojik yeterliliklerini geliştirerek düşünme becerileri ile birlikte akademik başarıyı arttıracak atölye uygulamaları yapılıyor” diye konuştu.

Ortaokul ve lise öğretmenlerini kapsayan atölyeler 1-3 ve 4-7 Eylül 2016 tarihlerinde Ankara’da TED Üniversitesi’nde düzenlenecek. Atölyelere katılmak isteyen eğitimcilerin 20 Temmuz Çarşamba gününe kadar www.amgenteach.eu/register üzerinde bulunan başvuru formunu doldurarak göndermesi yeterli.

 

Amgen Vakfı Hakkında:

Amgen’ın kurumsal sorumluluğunun bütünsel bir parçası olan Amgen Vakfı, bilimsel eğitimi gelişirmek ve insanların hayatını iyileştirmek için 1991 yılında kurulmuştur. Vakıf, Amgen’in kurumsal hayırseverliğini yaptığı esas kanaldır. Amgen Vakfı, girişimci gelecek nesile ilham vermek için fen eğitiminde öncü mükemmeli aramaktadır ve Amgen personelinin yaşadığı ve çalıştığı bölgeleri güçlendirmek için yatırım yapmaktadır. Amgen Vakfı, yenilikçi ve ilham verici yollarla toplumu etkileyen yerel, bölgesel ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarına 200 milyon dolardan fazla hibe bağışlamıştır. Amgen Vakfı; Amgen Scholars, Amgen Biotech Experience, and Amgen Teach’ i içeren farklı programları ile yarının bilim insanlarına keşif heyecanı yaşatmaktadır.

 

 

 


 

Eklenme Tarihi: 11:49 18-07-2016
Bilimsel Proje Öğrenci Katılım Üniversite