EÇADEM’İN Engelliler günü filmine yurtdışından 4 ödül

 

Koç Üniversitesi Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi (EÇADEM), Engelliler Günü’ne özel olarak hazırladığı ‘Dünyamızı Değiştirmek İçin Bir Gülümseme Yeter’ tanıtım filmiyle NC Awards’da 2, Grand Prix Advertising Strategies ödüllerinde 2 olmak üzere toplam 4 ödüle birden layık görüldü. Film, engelli çocuk ve gençlere karşı toplumun bakış açısını değiştirmeyi amaçlıyor.

Koç Üniversitesi Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi (EÇADEM), Engelliler Günü’ne dikkat çekmek amacıyla hazırladığı ‘Dünyamızı Değiştirmek İçin Bir Gülümseme Yeter’ tanıtım filmiyle dört ödüle birden layık görüldü. 

Casta Diva’nın Türkiye ortağı olan Dinamo İstanbul tarafından çekilen ‘’Bir Gülümseme Dünyamızı Değiştirir” filmi NC ödüllerinde ‘Sosyal Medya İletişimi’’ ve “etkinlikler” kategorilerinde “2 altın ödülün” sahibi oldu. 

Ayrıca film, İtalya’nın en köklü ve prestijli ödüllerinden biri olan Grand Prix Advertising Strategies’te ‘Sosyal SorumlulukYardımseverlik Kategorisinde” yine birincilik kazandı. Bu ödül sayesinde, Casta Diva ‘’En iyi Yapım Şirketi” seçildi.

Yazar ve yönetmenliğini Kuntay Alpman’ın üstlendiği filmin seslendirmesini ünlü oyuncu Özge Borak, müziğini de Jingle House’tan Burak Ekinil yaptı. Tanıtım filminde engelli bireylerin toplumsal yaşam içerisindeki yerine dikkat çekilerek, “Bir gülümseme dünyamızı değiştirebilir” mesajı veriliyor. 

Film, toplumda engelli gençler ve çocuklarla etkileşimde olanların bakış açısını değiştirmeyi amaçlıyor. Üç hafta gibi bir hazırlık süreci sonrasında hazırlanan film, engelli çocukların aileleri ile işbirliği içinde profesyonel oyuncular kullanılmadan ve gizli kameralarla çekildi.

 

Künye Bilgisi:

Reklamveren: EÇADEM

Reklamveren Temsilcisi: Güler Başaran, Gizem Bodur, Merve Esen, Duygu Aytar

Yazar ve Yönetmen: Kuntay Alpman

Prodüksiyon Firması: Dinamo İstanbul

Yapımcı: Enis Özkul, Arda Şengel

Kamera: Kuntay Alpman, Seyhmus Altun

Kamera ekibi: Ege Göksu, Efe Ersoy

Yapım amiri: Ender Kartal

Yapım ekibi: Uğur Ünlübahçeci, Nihal Özcan, Gamze Kılınç, Alican Bilbay, Kemal Emir

Dublaj Sanatçısı: Özge Borak

Müzik: Burak Ekinil (Jingle House)

Postprodüksiyon Sorumlusu: Unsal Aykanat

Seslendirme stüdyosu: İmaj

 Koç Üniversitesi Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi (EÇADEM)

Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı öğretim üyeleri tarafından geliştirilen ve İstanbul Kalkınma Ajansının 2014 Yılı Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında desteklenen bir proje olarak 01 Aralık 2014 tarihinde İstinye`de hizmete açılmıştır. Proje ortakları arasında Sarıyer Belediyesi ve Boğaziçi Engelliler Derneği yer almaktadır. Türkiye’de bir ilk olan EÇADEM projesinin amacı engelli çocuk ve ailelerine bütüncül bir anlayışla psiko-sosyal destek hizmetleri vermek ve böylece tüm aile üyelerinin yaşam kalitesini yükseltmektir.


 

Eklenme Tarihi: 17:21 03-06-2016
Koç Üniversitesi Engelli eğitim Film Ödül