I. Ulusal Biyoloji Eğitimi Kongresi

Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi, Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ve Fen Eğitimi ve Araştırmaları Derneği (FEAD) işbirliğiyle Gazi Üniversitesi’nde yapılacak Ulusal Biyoloji Eğitim Kongresi öğretmenlerinin tanışması ve etkileşimi için 27 – 28 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılacak.

Birinci Ulusal Biyoloji Eğitimi Kongresi (UBEK 2016) 27 – 28 Mayıs 2016 tarihlerinde Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi, Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ve Fen Eğitimi ve Araştırmaları Derneği (FEAD) işbirliğiyle Gazi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

Kongrede Biyoloji Eğitimi alanında çalışan öğretim elemanları, lisansüstü öğrencileri ve biyoloji öğretmenlerinin tanışması ve etkileşimi amaçlanıyor. Kongre süresince düzenlenecek oturum (sözel ve poster) ve panel gibi etkinlikler ile ülkemizdeki biyoloji eğitimi çalışmalarının değerlendirilebileceği bilimsel ve akademik bir ortamın oluşturulması hedeflenmekte. Kongre kapsamında biyoloji öğretmenlerine yönelik özel oturumlar planlanıyor.

(fizikakademisi.com)

 


 

Eklenme Tarihi: 00:06 10-05-2016
Üniversite kongre