Koç Üniversitesi Yayınları'ndan yeni bir kitap...

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY), yönetim ve liderlik kategorisinde Kültürler Arası Bağlamda Örgütler ve Yönetim başlıklı kitabı yayımladı. Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü ve İşletme Bölümü öğretim üyesi ve Koç Holding Yönetim ve Strateji Kürsüsü sahibi Prof. Dr. Zeynep Aycan, McGill Üniversitesi Yönetim Fakültesi Başkanı Prof. Dr. Rabindra N. Kanungo ve McGill Üniversitesi Yönetim Fakültesi ve Yönetici Eğitim Merkezi Doç. Dr. Manuel Mendonça’nın kaleme aldığı kitap, Aylin Kayapalı tarafından Türkçeye kazandırıldı. 2015 yılında Chartered Management Institute Yılın Yönetim ve Liderlik Kitabı ödülünü alan kitapta yazarlar, insan kaynakları yönetimi, örgütsel davranış ve kültürler arası yönetimle ilgili temel unsurları bir araya getiriyor.

 

Kültürler Arası Bağlamda Örgütler ve Yönetim adlı kitap, Koç Üniversitesi Yayınları’ndan (KÜY) çıktı. Yönetim ve liderlik kategorisinde yayımlanan kitap, Zeynep Aycan, Rabindra N. Kanungo ve Manuel Mendonça tarafından kaleme alındı.Aylin Kayapalı’nın Türkçeye kazandırdığı kitap, insan kaynakları yönetimi, örgütsel davranış ve kültürler arası yönetimle ilgili temel unsurları bir araya getiriyor. 

Kitapta liderlik, takım çalışması, motivasyon, iletişim, çatışma yönetimi, çalışan tutumları, iş-hayat dengesi, insan kaynakları yönetimi, performans yönetimi, etik yönetim, kurumsal sosyal sorumluluk, örgütsel yapı ve değişim alanlarındaki temel teorik yaklaşımlar tartışılıyor.

Prof. Dr. Zeynep Aycan, Prof. Dr. Rabindra N. Kanungo ve Doç. Dr. Manuel Mendonça bu konuların her birini kültür bağlamında ve kültürler arası bağlamda ele alarak, alana ilişkin temel terimleri ve tanımlarını veriyor, pek çok farklı ülke ve kültürden seçilen vaka çalışmaları ve örneklerle de teoriyi pratiğe döküyor. Lisans ve MBA düzeyindeki öğrenciler için temel bir başvuru kaynağı olan bu kitap küresel yöneticiler, danışmanlar ve araştırmacılar için bir referans niteliği taşıyor. Kitap, aynı zamanda 2015 yılında Chartered Management Institute Yılın Yönetim ve Liderlik Kitabı ödülünü aldı.

Künye Bilgisi

Kültürler Arası Bağlamda Örgütler ve Yönetim

Yazarlar: Zeynep Aycan, Rabindra N. Kanungo, Manuel Mendonça 

İngilizceden çeviren: Aylin Kayapalı

Fiyat (KDV Dâhil): 32 TL

ISBN: 978-605-5250-90-4

Barkod: 9786055250904

Ürün Sırası: 86

Ana Kategori: Yönetim, Liderlik

Ebat: 16,5 x 24

Sayfa Sayısı: 404

 

Koç Üniversitesi Yayınları Hakkında

Koç Üniversitesi’nin “mükemmellik merkezi” olma hedefinin barındırdığı öncülük arzusunu benimseyen Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY), yayımladığı kitapları, kendi alanlarının en ileri bilgisini sunacak başlıklar arasından seçiyor. 

Burasının Bilgisi dizisinde, bu coğrafya hakkında ve/veya bu coğrafyadan (geniş anlamıyla Ortadoğu) araştırmacılar tarafından yazılmış kitaplar yer alıyor. Literatüre ciddi katkı sağlayan, paradigmaları sorgulayan ya da değiştiren, daha önce kullanılmamış bulguları ya da uygulanmamış analiz yönetimlerini benimseyen önemli çalışmalar bunlar. Tarih, sanat tarihi, siyaset, sosyoloji, arkeoloji, cinsiyet çalışmaları, kültürel çalışmalar alanlarında yapılmış araştırmalar öne çıkıyor.

Uçbeyleri dizisi genel okuru hedefleyen, her alt dizide o alanda bildiklerimizin sınırını ortaya koyan (“state-of-the-art”) ya da o sınırı ileri taşıyan, iyi yazılmış, ilginç ve ufuk açıcı kitaplardan oluşuyor. Pozitif bilimler, beşeri bilimler, sosyal bilimler, edebiyat kuramı, sanat, hukuk, tıp, etik gibi alanlar bu dizinin kapsamına giriyor.

Maddiyat dizisiyse Uçbeyleri’nin yaklaşımını finans, ekonomi, işletme, inovasyon, girişimcilik alanlarına uyguluyor.

KÜY kitapları; radikal demokrasi yaklaşımını, çağdaş sanat dünyasının sorunlarını, mülkiyetsiz yapıp yapamayacağımızı, hayvanlarla insanların ortaklaşa yaşadığı bir toplumun temel ilkelerini, uygarlık dediğimiz şey yıkılırsa sıfırdan nasıl başlayabileceğimizi, küresel ısınmanın arz dengesini, toplumsal adaletin nasıl kurulması gerektiğini, genç olma takıntımızın sonuçlarını, acının tarihini, insanlığı nasıl bir genetik geleceğin beklediğini sorguluyor. Her yıl artan başlık sayısıyla KÜY, hem akademik yayıncılığın, hem de entelektüel dünyamızın boşluklarını en etkili şekilde doldurmaya çalışıyor. 

KÜY kitaplarının satışlarından elde edilen gelir, Koç Üniversitesi öğrencilerine burs vermekte kullanılıyor.


 

Eklenme Tarihi: 21:45 02-05-2016
Kitap Koç Üniversitesi