"Çanakkale Geçilmez"

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yıldönümü nedeniyle Rektör Prof. Dr. Yücel Acer`in özel mesajını paylaştı...

Rektör Acer`in mesajında şunlar yer aldı; "Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda Büyük Türk Milleti’nin göstermiş olduğu mücadele ve eşsiz zaferin 101. yıl dönümünü gururla kutluyoruz. Çanakkale Savaşı`nda kazanılan zaferin simgesi şehitlerimizin hatırasını canlı tutmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından “Şehitleri Anma Günü” olarak kabul edilmiştir.

Millet olarak yokluk içindeyken bile ’Çanakkale Geçilmez’ dedirten sağlam bir inancın, sarsılmaz bir ruhun mirasçılarıyız. Çanakkale’de ortaya konulan bu sarsılmaz vatan sevgisi, millet olma bilinci en büyük zenginliğimiz ve gücümüzdür. Aydınlık geleceğimizin teminatı dün olduğu gibi bugün de bu ruh ve inançtır.

Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Çanakkale şehitlerini, topraklarımızı kanlarıyla yoğuran tüm aziz şehitlerimizi bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anar,  halkımıza saygı ve şükranlarımı sunarım.

Saygılarımla."


 

Eklenme Tarihi: 09:29 18-03-2016