2.Uluslararası Türk Dünyası Çocuk Oyun ve Oyuncakları Kurultayı

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi (KTMÜ) ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) işbirliğiyle 04-07 Ekim 2016 tarihleri arasında Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te düzenlenecek olan “2. Uluslararası Türk Dünyası Çocuk Oyun ve Oyuncakları Kurultayı (TÜDÇOOK)” öncesinde, iki üniversite arasında kurultaya yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

18 Şubat`ta, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesinde düzenlenen imza törenine ESOGÜ’yü temsilen, ESOGÜ Türk Dünyası Oyun ve Oyuncakları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yalçın Bay ve Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Neslihan Bay katıldı.

Aynı işbirliğini işaret eden biçimde 22 Şubat`ta ESOGÜ’de düzenlenen imza töreninde ise Rektör Prof. Dr. Hasan Gönen’in yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Bahaddin Acat, ESOGÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Turan, Yrd. Doç. Dr. Yalçın Bay ve Yrd. Doç. Dr. Neslihan Bay yer aldı.

Her iki üniversite rektörü de yaptıkları açıklamalarda uluslararası akademik bir etkinliği birlikte düzenlemekten memnuniyet duyduklarını belirterek, bundan sonraki süreçte de işbirliği içinde çalışma temennisinde bulundu.

 


 

Eklenme Tarihi: 01:16 29-02-2016