Yeditepe Üniversitesi'nden mali müşavirler için ACCA kursları

Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, Şubat ayında uzman eğitmen kadrosu ile Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) üyeleri için TheAssociation of CharteredCertifiedAccountants (ACCA) profesyonel seviye sınav hazırlık kurslarını hayata geçiriyor.

Dünyanın en büyük mali müşavirlik organizasyonu olan ACCA belgesine sahip olmak dünya çapındaki firmalar ve finans/muhasebe yöneticileri nezdinde mükemmeliyetçilik, yenilikçilik ve yüksek global etik değerlerin işaretidir. ACCA – TÜRMOB stratejik ortaklığı ile Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler (SMMM) veya Yeminli Mali Müşavirler (YMM) ruhsatı olanlar, 5 ACCA profesyonel seviye sınavını geçmeleri durumunda ACCA mali müşavirlik belgesini almaya hak kazanacak. Bu belge uluslararası mobiliteimkanını arttırarak birçok ülkede çalışabilmek için rekabet avantajı verecek.

Sınavlar ACCA tarafından yılda 4 kez yapılmaktadır. Sınav tarihleri Haziran, Eylül, Aralık ve Mart’tadır. Katılımcılar Haziran 2016’daki sınav için hazırlanacak.Sınavlar ACCA’in kendisi tarafindan dünyanın her yerinde eş zamanlı olarak yönetilir ve yüksek profesyonel standartlar ile değerlendirilir. Türkiye’de sınavlar ACCA standartları ile British Council tarafından yürütülmekte ve sınav kağıtları değerlendirilmek üzere ACCA’e iletilmektedir.

Bilgi için:  http://www.yeditepe.edu.tr

 


 

Eklenme Tarihi: 01:08 29-02-2016