Kıbrıs Amerikan Üniversitesi: Üniversitemiz, Osmanlı eserlerini KKTC halkıyla buluşturacak

As TV’de Ülkü Bozlakoğlu’nun hazırlayıp sunduğu programa katılan Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) Genel Sekreteri Şenay Gerboğa üniversite ve üniversitenin projeleri hakkında önemli bilgiler verdi. 

Gerboğa, Surlariçi bölgesinde KAÜ tarafından açılacak olan Osmanlı Medeniyetler Kütüphanesinin hazırlıklarına itinayla devam edildiğini söyledi. Ayrıca, tarihî bir dokuyu barındıran Surlariçi bölgesinde kurulacak olan kütüphanede, medeniyetimiz açısından büyük değere sahip olan Osmanlı eserlerinin yer alacağını ve böylesine önemli eserleri KKTC halkıyla buluşturacak olmanın heyecanını duyduklarını ifade etti.

Pratik eğitimle 1-0 önde

Disiplinlerarası eğitim yaklaşımıyla, yapısı ve eğitim sistemiyle KAÜ’nün çağdaş bir üniversite olduğunu, uygulamaya dayalı liberal arts sisteminin gençler tarafından ilgi gördüğünü ifade eden Gerboğa sözlerine şunları ilave etti: “Üniversitemiz, KKTC’de bulunan diğer üniversitelerden tamamıyla farklı bir üniversite. Teoriden çok pratik uygulama eğitim sistemi ile mezunlarımız iş hayatına 1-0 önde başlayacaklar. Bizim öğrencilerimiz uygulamalı çalışmalar ile CV’lerine birçok çalışma ve sosyal sorumluluk projesi ekleyerek hocalarından onaylı CV’ler ile üniversitemizden mezun olacaklar.”

Tarihi dokusuyla öğrenciler için doğal laboratuvar

Şenay Gerboğa KAÜ’de Surlariçi bölgesinde tarihî özelliğini yitirmemiş binalarda eğitim verildiğine değindi. Bunun özellikle Mimarlık Bölümü öğrencileri için büyük avantaj oluşturduğunu ve çevrenin mimari açıdan zengin malzemeye sahip olmasının öğrencilerin çizim çalışmalarında faydalı olduğunu da belirtti. Ayrıca Öğrencilerin çok şanslı olduğunu, diğer üniversitelerdeki öğrencilerin çizim yapmak için KAÜ’ye geldiklerini söyledi.


 

Eklenme Tarihi: 11:25 09-02-2016