İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden iki yeni online yüksek lisans programı

Türkiye’nin ilk e-MBA programını 2000 yılında açan İstanbul Bilgi Üniversitesi iki yeni yüksek lisans online programı daha başlatıyor.

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi, bahar döneminde eğitim vermeye başlayacak Sağlık Yönetimi ve Yönetim Bilişim Sistemleri programlarına başvuruları almaya başladı.

Bilgi Üniversitesi’nden yapılan duyuruda, BİLGİ Yönetim Bilişim Sistemleri Online Yüksek Lisans Programının (Management Information Systems – MIS), günümüz iş dünyasında rekabetin önemli bir parçası haline gelen bilişimle yönetim anlayışına ve bu alanda duyulan ihtiyaca yönelik olarak hazırlandığı belirtilirken, programın bilişim yönetiminde fark yaratabilecek yöneticiler yetiştirmeyi hedeflediği ifade edildi.

Program içeriğinde işletme yönetimi ve bilişim teknolojileri, disiplinler arası bir anlayış çerçevesinde ele alınırken mezunlar; stratejik düşünme, stratejik uygulama, liderlik konularında uzmanlaşarak “Bilişim Sistemleri ile Yönetim” yetkinliği kazanacak. Yoğun ve esnek çalışma saatlerine uyumlu şekilde kurgulanan program, sunduğu kurumsal işbirlikleriyle öğrencilerin yeni projeler geliştirmesine zemin oluşturacak. Ayrıca, BİLGİ MBA programlarından ders seçme imkanıyla farklı ihtisas alanlarında uzmanlaşma fırsatı sunacak.

Sağlık yönetimine yeni yaklaşım

BİLGİ’nin online eğitim verecek bir diğer lisansüstü programı olan Sağlık Yönetimi, dünyadaki sağlık yönetimi anlayışının gelişimine ve değişimine paralel olarak hazırlandı. Kamu ve özel sağlık kurumlarında görev yapacak yönetici adayları için tasarlanan programda, hastaneler başta olmak üzere çeşitli sağlık kuruluşlarında yönetimi üstlenecek yönetici ve uzmanların yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Program öğrencilere etkili iletişim kurabilme, ekip çalışmasına uyumlu, değişim yaratabilen ya da değişime ayak uydurabilen, yeni teknolojileri kullanan sağlık yöneticileri olabilmelerini sağlayacak bilgi ve beceriler kazanma olanağı sunuyor. Türkçe olarak üç yarıyılda tamamlanabilecek program, tüm lisans mezunlarının başvurularına açık.


 

Eklenme Tarihi: 10:06 01-02-2016