Burs ve kredi başvuruları başladı

2015-2016 öğretim yılı burs ve öğrenim kredisi başvuruları başladı. YURTKUR’dan yapılan duyuruya göre başvurular 4 Kasım’da sona erecek.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR), kredi ve burs başvurularının başladığını duyurdu. Kurumdan yapılan duyuruya göre, 2015-2016 öğretim yılı burs ve öğrenim kredisi başvuruları 4 Kasım 2015 tarihi saat 23.59’a kadar yapılacak.

Burs ve kredi başvurusu yapmak için Tıklayın

İşte 2016 kredi ve burs ücretleri

Devlet kurumlarından gelen bilgiler doğrultusunda burs ve kredi kazananlara Ocak 2016`dan itibaren ödeme yapılacak. 

Lisans öğrencilerine aylık 330, yüksek lisans öğrencilerine aylık 660, doktora öğrencilerine ise aylık 990 lira kredi veya burs ödemesi yapılıyor. Ayrıca başarılı öğrencileri teşvik amacıyla ÖSYM sınavında her puan türünde ilk 100`e giren öğrenciye ve amatör spor dallarında milli olmuş öğrencilere de 990 lira veriliyor.

Burs ve kredi başvurusu yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Kredi ve Yurtlar Kurumu, burs ve kredi başvurusu yaparken adayların aşağıdaki hususlara dikkat etmesi gerektiğini belirtti. İşte o maddeler;

Burs veya öğrenim kredisi başvurusunda bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından Kamu kurum ve kuruluşlar nezdinde araştırılacaktır. Beyanlarınızın doğru olmadığının tespit edilmesi halinde burs / öğrenim kredisi hakkınız iptal edilecektir.

İnteraktif başvurunuzu yaparken her alanı dikkatlice inceleyiniz.

Hatalı, eksik bildirim, gerçeğe aykırı beyan; burs/öğrenim kredisi almanızı engeller.

Kimliğiniz ile ilgili bilgileri, mutlaka nüfus cüzdanınıza bakarak cevaplayınız.

Bekar öğrenciler anne ve/veya babasına (evli öğrenciler ise kendilerine ve/veya eşlerine) ait aylık net gelirini tam ve doğru olarak yazmalıdır.

Burs ve öğrenim kredisi almaya hak kazanan öğrencilere ait bilgiler www.kyk.gov.tr internet adresinden öğrenilebilecektir. Ayrıca adrese herhangi bir tebligat yapılmayacaktır.

Başvuru bitim tarihine kadar başvuru bilgilerinizde güncelleme yapabilirsiniz.

 

 


 

Eklenme Tarihi: 09:54 21-10-2015