ÖSYS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI KAYITLAR 3 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR

ÖSYM, LYS ve sınavsız geçiş yerleştirme tercih sonuçlarını gece yarısı açıkladı. Tercihleri doğrultusunda üniversitelere yerleşen adaylar kayıtlarını 3-7 Ağustos’ta kazandıkları üniversiteler aracılığıyla yapacaklar, devlet üniversitesini kazanan adaylar isterlerse 28 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında e-kayıt yöntemiyle üniversite kayıtlarını internet üzerinden de yapabilecek.

ÖSYS yerleştirme tercih sonucunuzu öğrenmek için Tıklayın

Yükseköğretime sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylar ile 15 Mart 2015 tarihinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve 13-14-20-21 Haziran 2015 tarihlerinde yapılan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre, adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2015-ÖSYS yükseköğretim programlarına merkezî yerleştirme sonuçları açıklandı. Adaylar üniversite tercih sonuçlarını ÖSYM`nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler. ÖSYM’den yapılan duyuruya göre, Yerleştirme Sonuç Belgesinin basılmayacağı ve adayların adreslerine gönderilmeyeceği belirtildi.

Üniversite kayıt tarihleri

2015-ÖSYS merkezî yerleştirme sonuçları ile bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Ağustos 2015 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından yapılacak. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekiyor. Devlet üniversitelerinde isteyen öğrenciler için elektronik kayıtlar, 28 Temmuz-5 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacak.


 

Eklenme Tarihi: 09:16 24-07-2015