MARATON LYS-4 İLE BAŞLADI.

Üniversite adayları için kritik LYS maratonu,  LYS-4 sınavı ile bugün  ( 10 Haziran ) başladı nihayet.  Yaklaşık 450 bin öğrencimiz bugün istedikleri bölüme yerleşebilmek için ter döktü.  Adaylar 135 dakikada 90 soru çözdüler. Öğrenciler bu sınavda Tarih, Coğrafya-2 ve Felsefe grubu ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularını cevapladılar.  Özellikle TS puan türünden tercih yapacak öğrenciler için oldukça kritik bir sınavdı.

Peki,  genel olarak sınav nasıldı? Sorular zor mu kolay mı? İşte adaylarının LYS-4 sınavı için yaptığı yorumlar aşağıdaki gibidir.

Damla KARGIN : “ Tarih beklediğim kadar zor değildi. Coğrafya testinde biraz zorlandım. Felsefe soruları ise çalışan öğrencilerin rahatlıkla yapabileceği sorulardı.”

Merve AYDEMİR : “ Tarih beni zorlamadı. Tarih soruları beklediğimden çok kolay geldi. Açık uçlu sorular zorladı beni. Felsefe grubu soruları bilgi gerektiren sorulardı. Çalışmayan öğrencinin yapmasının çok zor olduğu sorulardı. Coğrafya testi ise beni en çok zorlayan test oldu.”

Cemile Nur ÇAM : “ Genel olarak Tarih soruları kolaydı. Felsefe testinde Din Kültürü soruları hariç oldukça zorlandım. Coğrafya soruları ise seçici, eleyici sorulardı. Fakat genel olarak beklediğimden kolay bir sınav bulduğumu söyleyebilirim.”

LYS’ ler ile ilgili gelişmeleri an be an buradan takip edebilirsiniz. Sorularınızı 24 saat www.egitimveegitim.com adresine sorabilirsiniz.


 

Eklenme Tarihi: 16:12 10-06-2017