LYS sonuçları açıklandı. Peki ya bundan sonra?

Evet arkadaşlar, sonuçlar açıklandı. Öncelikle herkese hayırlı olsun. Belki de bundan sonraki süreç çok daha zorlu olacak. Tercih süreci çok daha stresli, sıkıntılı geçmektedir birçok aday açısından. Sorularınızı bize www.egitimveegitim.com adresinden sorabilirsiniz. Sorularınız en geç 24 saat içinde cevap bulacaktır. O yüzden biz Eğitimveeğitim ailesi olarak bu süreçte 24 saat yanınızda olacağız. Ancak yine de dikkat etmemiz gereken en önemli hususları sizler için şöyle derledik;

  • Sınav sonuç kağıdınızda ilgilenmeniz gereken en önemli veri "Yerleştirme başarı sırası"dır. Yani okul puanın da eklendiği sıralamadır. Tercihlerimizi bu veriye göre yapacağız...
  • 24 tercih hakkınız var. Sıralamanızın istediğiniz kadar üzerinden başlayabilirsiniz, hiç mahsuru yok.
  • Tercihlerinizi 3` e bölün. Üst Limit: İstediğin kadar üstten başlayabilirsin. Orta Limit: Kendi sıralamanın % 20 üstü ve % 20 altında bir sıralama oluşturulabilir. Alt Limit ( Sigorta ): Sıralamanızın % 40 `ı kadar inmeniz sizi rahatlıkla istediğiniz bir bölüme yerleştirecektir. Bu şekilde tercihlerinizi riske atmamış olursunuz.
  • Kılavuzu iyi inceleyin. Kılavuzda bir bölüme dair tüm bilgiler mevcut. Özel Koşullar ve Açıklamalar kısmını okumayı sakın ihmal etmeyin.
  • Yeni açılan bölümleri mutlaka tercih listenizde belirtin. Yeni açılan bölümler kılavuzda En küçük Puan kısmında ( ----) şeklinde belirtilmiştir.
  • Gitmeyeceğiniz bir bölümü sakın listenizde belirtmeyin. En son yazdığınız bölüme yerleşecekmiş gibi düşünmenizde fayda vardır. Aksi takdirde bir sonraki yıl okul puanınızın yarısı kesilecektir.
  • Yerleşme önceliği herzaman puanı yüksek olanındır.

Sorularınızı bekliyoruz. Şimdiden geçmiş ve hayırlı olsun diyelim.


 

Eklenme Tarihi: 22:30 18-07-2016
ÖSYM Okul Üniversite Tercih Seçim LYS Sonuç MF TM TS Yerleştirme Yabancı Dil