LYS - 4 Geride kaldı

Evet arkadaşlar,  LYS-4 (Sosyal Bilimler Sınavı) an itibariyle geride kaldı. Sınava giren adaylardan aldığımız bilgilere göre çok zor bir sınavın olmadığını söyleyebiliriz. Hem YGS hem de LYS-4`ün zor olmaması, diğer LYS oturumları için bize bir ipucu verir mi bilmiyoruz ama bugünkü sınavı gelin şöyle test test inceleyelim.

TARİH: Tarih soruları orta derece zorluktaydı. Çeldirici cevaplar vardı. Fakat kesinlikle çalışan öğrencinin rahatlıkla yapabileceği sorular olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz.

COĞRAFYA: Coğrafya soruları ise oldukça kolaydı. Yorum becerisi olan herkes rahatlıkla bu soruları doğru cevaplayabilir.

FELSEFE: Sınavın belki de en ayırt edici testi idi. Hem YGS` de hem LYS-4` te ayırt edici test olarak Felsefenin çıkması oldukça şaşırtıcı. Kısaca Felsefe yapan öğrenci kendini bir adım öne atacaktır.

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ: Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularının içinde de ayırt edici soruların olduğunu söylemek mümkün.

Genel itibariyle zor bir sınavın olmadığını, çalışan adayların çok rahatlıkla yapabileceği sorular olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz.


 

Eklenme Tarihi: 13:39 18-06-2016
OSYM Sınav LYS