Mazereti olmayan öğrenciler de TEOG mazeret sınavına girebilecek

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre, kasımda sınava girmeyen ve mazeret başvurusu yapamayan öğrenciler için veli beyanı esas alınarak, 12-13 Aralık’ta yapılacak mazeret sınavlarına katılma hakkı verilecek.

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 25-26 Kasım’da 8’inci sınıf öğrencilerine uygulanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ortak sınavlarına katılamayanlara yönelik düzenlenen mazeret sınavları 12-13 Aralık’ta yapılacak.

Hürriyet.com.tr’den Gülseven Özkan’ın haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı’nın kasımda sınava girmeyen ve mazeret başvurusu yapamayanlara veli beyanı esas alınarak, bu sınavlara katılma hakkı vereceği belirtildi.

Son tarih 11 Aralık

Türkiye genelinde veliler, 11 Aralık Cuma akşamına kadar okul müdürlüklerine başvurarak çocuklarının mazeret sınavına katılmasını sağlayabilecek. Geciken ya da mazeretini belirtmeyen öğrencilerin başvuruları da kabul edilecek. Sorunlu bölgelerde valilikler gerek duyarsa güvenlik nedeniyle sınavların iptal edilmesi yönünde karar vererek, bakanlığa bildirecek. Ancak şu an için sınavların iptali söz konusu değil.


 

Eklenme Tarihi: 10:58 10-12-2015