MEB’den öğretmen, öğrenci ve veliler için TEOG rehberi

Milli Eğitim Bakanlığı, TEOG kapsamında öğretmen, öğrenci ve velilere rehberlik etmesi amacıyla “Veli Bilgilendirme Rehberi, Öğrenci Bilgilendirme Rehberi ve Öğretmen Bilgilendirme Rehberi” hazırladı. 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinde yayınlanan TEOG rehberinin Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (ortak sınavlar) kapsamında; öğretmen, öğrenci ve velilere rehberlik etmesi amacıyla hazırlandığı belirtildi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı;

Eğitim sistemimizin amacı; öğrencilerimizin başarılı olduğu alanlarda eğitim alması ve eğitim yaşantısından elde ettikleri kazanımlar yolu ile hayatta başarılı olmalarıdır. Öğrencilerimizin üst eğitim programlarına yerleşmesi sürecinde zaman ve insan kaynağının etkili kullanılması, sınava giren bütün öğrencilerin rehberlik hizmetlerine erişiminin artırılması ve öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bir alana yerleştirilmesinin sağlanması için mesleki rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.

Temel eğitimden ortaöğretime geçiş (ortak sınavlar) kapsamında; öğretmen, öğrenci ve velilere rehberlik etmesi amacıyla “Veli Bilgilendirme Rehberi, Öğrenci Bilgilendirme Rehberi ve Öğretmen Bilgilendirme Rehberi” güncellenerek yeniden hazırlanmıştır.

Bu kaynaklar aracılığı ile öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize rehberlik edilmesi amaçlanmaktadır.

Veli Bilgilendirme Rehberi için tıklayınız

Öğrenci Bilgilendirme Rehberi için tıklayınız

Öğretmen Bilgilendirme Rehberi için tıklayınız


 

Eklenme Tarihi: 11:18 20-11-2015