Özel okullar bu yıl nasıl öğrenci alacak?

Türkiye’deki özel okullar 2015-2016 eğitim-öğretim yılında nasıl öğrenci alacak? İşte Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği’nden yapılan açıklama;

Birinci dönem TEOG ortak sınavları 25-26 Kasım tarihlerinde yapılacak. Peki bu yıl özel okullar nasıl öğrenci alacak?  Türk ve yabancı özel okulların nasıl öğrenci alacağı konusunda bazı okulların geçen yılki gibi 4 dersin puanına göre, bazılarının ise Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) 6 dersi dikkate alarak hesapladığı Yerleştirmeye Esas Puan’a (YEP) göre öğrenci almayı planladığı belirtildi.

İşte özel okul derneğinden yapılan açıklama;

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği bir duyuru yaparak özel okulların bu yıl nasıl öğrenci alacağı konusuna açıklık getirdi. Derneğin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nde öğrenci kayıt kabulleriyle ilgili bir değişiklik olmadığından, ayrıca şu ana kadar üye okullarımızdan öğrenci kayıt kabulleriyle ilgili yönetmelik değişikliği teklifleri olduğuna dair bir bilgi de gelmediğinden, bu şartlar altında özel okullar, bu öğretim yılı için, geçen yıl hangi yöntemi uyguladılarsa aynı yöntemle öğrenci kabulü yapacak.

 


 

Eklenme Tarihi: 11:36 19-11-2015