ÖZEL OKUL KAYIT TARİHLERİ GÜNCELLENDİ

Bugün açıklanan TEOG sonuçlarının ardından özel okullara kayıt takvimi de güncel haliyle yayınlandı

Türkiye Özel Okullar Birliği’nden yapılan açıklamaya göre, özellere 29-30 Haziran’da ön kayıt, 1-2 Temmuz tarihlerinde de kesin kayıt yapılacak. 3-10 Temmuz`da ise serbest kayıt yapılacak. 

24 Haziran-5 Temmuz olarak açıklanan özel okullara kayıt süresi TEOG sonuçlarının açıklanamamasından dolayı 10 Temmuz’a kadar uzatıldı. Okullar 29-30 Haziran’da ön kayıt, 1-2 Temmuz tarihlerinde de kesin kayıt yapacak. 3-10 Temmuz`da ise serbest kayıt (okulların kendi belirlediği tarihe göre ön kayıt ve kesin kayıt işlemleri) yapılacak. Bakanlık, 8’inci sınıf Yılsonu Başarı Puanı ile Yerleştirmeye Esas Puanları (YEP) yeniden hesaplayarak, yeni puanları 29 Haziran Pazartesi günü saat 09.00’da e-okul üzerinden açıklayacak.

Puanların açıklananamasından dolayı 24 Haziran’da ön kayıt almaya başlayan okulların bazıları ön kayıtları durdurmuş, bazıları ise açıklanacak puanları kontrol etmek şartıyla ön kayıt almaya devam etmişti. Uzmanlar velileri bir okula ön kayıt yaptırdıkları takdirde ön kayıtlarının geçerli olup olmadığını, okulların web sitelerinden kontrol etmesi konusunda uyarıyor.

 

 

 


 

Eklenme Tarihi: 13:20 29-06-2015