TEOG'da son durum!

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş`te (TEOG) 2. dönem sınavlarının ilk oturumu bugün yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla TEOG sınavlarının soru, cevap ve çözümlerinin 27 Nisan saat 14.00 itibariyle EBA üzerinden paylaşılacağını duyurdu. Aldığımız bilgiye göre, Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerine ait merkezi ortak sınav soru ve cevapları yazılı olarak, çözümleriyse derslerin alan öğretmenlerinin anlatımlarıyla video olarak yayımlanacak.

Bu yıl 8. sınıfta olan yaklaşık bir milyon 200 bin öğrencinin katıldığı TEOG sınavlarının 2. dönemki ilk ayağı bu gün geride kaldı. Adaylar bu ilk günkü oturumda Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sınava girdiler. Yarınsa Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil sınavlarına girecekler...

Bugün yapılan sınavla ilgili öğrencilerimizden gelen bilgiler az sonra bu sayfada yer alacak...

TEOG 2. dönem sınavlarının ilk  oturumu sona erdi. İlk gün gerçekleşen TEOG sınavının değerlendirmesini kısaca şöyle yapabiliriz. Türkçe sorularının oldukça kolay olduğunu sanırım rahatlıkla söyleyebiliriz. Noktalama işaretleri ve Yazım yanlışı ile ilgili sorular biraz ön plana çıksa da yine de zor olduğunu söyleyemeyiz. Matematik testinin ise bu oturumda karşımıza çıkan en zor testlerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Görülen o ki en ayıredici en eleyici test olarak karşımıza çıkacak. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi testinin ise orta düzeyde olduğunu, çalışan öğrencinin rahatlıkla yapabileceği sorulardan oluşan bir test olduğunu söyleyebiliriz.

Şimdi öğrencilerimizin sınavla ilgili görüşlerine yer verelim.

Ayşe SALKIM : Türkçe soruları çok kolaydı. Belki de sınavın en kolay testi diyebilirim. Bence Matematik testi de bir o kadar zordu. Ama yine de çalışan öğrencilerin yapacağı sorulardı. Din Kültürü soruları ise normaldi.

Pelin GÜRSOY : Türkçe soruları 1. dönemden daha kolaydı. Ya da bana kolay geldi :) Matematik testinde zorlandım. Fakat yine de yaptığımı düşünüyorum. Matematik yapan öne çıkar  diye düşünüyorum. Din kültürü testinde ise zorlanmadım.

 

 


 

Eklenme Tarihi: 11:34 26-04-2017
TEOG Sınav 8. sınıf