TEOG yerleştirme sonuçları için geri sayım başladı...

TEOG takvimi Türkiye`nin gündemi nedeniyle birkaç kez değişikliğe uğradı. En son 12 Ağustos`ta açıklanacağı söylenen tercih ve yerleştirme sonuçlarının bugün açıklanacağını Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı açıklamasında duyurdu...

Kapatılan özel okul öğrencilerinin nakil ve diğer işlemlerine ilişkin bilgi veren Yılmaz, "PDY`nin darbe girişiminde bulunması, bu kurumlarda öğrenim gören öğrencilerin hızlı bir şekilde bu okullardan ayrılmasına neden oldu. Birkaç gün içerisinde binlerce öğrenci terör örgütüne ait bu kurumlardan ayrıldı ve yüzlerce öğrencinin bu kurumlardan çıkışı hala devam ediyor. PDY`ye ait okullarda 138 bin öğrenci bulunuyor. Bu öğrenciler içinde Bakanlığımız bütün çalışmalarını başlattı. Nakil ve puan sistemi ile devlet okullarına bu öğrencilerin nakillerini gerçekleştireceğiz. Çocukları mağdur etmemek ana ilkemizdir. Bu anlamda bütün tedbirleri aldık. Hiçbir öğrencimiz bu yapının okullarından ayrılması nedeniyle hiçbir mağduriyete uğramayacaktır. Kapatılan okullardaki öğrenciler, eğitim-öğretim faaliyetlerine devam eden diğer özel okullara da istedikleri halde geçebileceklerdir. Kapatılan özel okullardaki öğrencilerin e-okul sisteminde bilgileri bulunmaktadır. Eğitim-öğretim hayatlarının her döneminde de nakil hakları bulunmaktadır. İstedikleri her zaman, her gün nakil ekranlarından başvurularını yapıp, puanlarına göre bir okula yerleşebilecek durumdadırlar" ifadelerini kullandı. Bakan Yılmaz, TEOG tercih sonuçlarının da bugün açıklanacağını da konuşmasına belirtti. (Haber Türk)

TEOG tercih sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar sonuçları http://www.meb.gov.tr ve https://e-okul.meb.gov.tr adreslerinden öğrenebilecek.

Yerleştirmeye esas 1. nakil tercih başvuruları 15-19 Ağustos, ikinci nakil başvuruları 22-26 Ağustos, 3. nakil başvurularıysa 29 Ağustos-2 Eylül tarihlerinde yapılacak.

Yerleştirmeye esas alınan puanlarla (YEP) öğrenci alan okulların yerleştirme sonuçları, 12 Ağustos 2016 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve https://e-okul.meb.gov.tr adreslerinden öğrenilebilecek.


 

Eklenme Tarihi: 11:59 11-08-2016
TEOG Yerleştirme Tercih MEB İsmet Yılmaz Nakil Kayıt Ortaöğretim