Eğitim Hackathonu, Educathon19 Başlıyor

Öğretmenlerin, yazılımcıların ve tasarımcıların bir araya gelerek 48 saat boyunca eğitim teknolojileri prototipleri geliştireceği Educathon19, 5-7 Nisan 2019 tarihlerinde Bahçeşehir Üniversitesi Galata Kampüsü’nde gerçekleşiyor.

Mektepp tarafından ilki düzenlenen Educathon’un bu yıl odaklanacağı tema ise Artırılmış Gerçeklik (AR). Başvurular üzerinden yapılan seçmeler ile oluşturulacak disiplinler arası 12 takım, bu tema çerçevesinde 48 saat boyunca prototip geliştirecek.

48 saatlik bu aralıksız çalışma maratonunun sonunda ortaya çıkan projeler, alanında uzman jüriler tarafından incelenecek ve en başarılı 3 projeye ödül verilecek.

Disiplinler arası Proje Geliştirme Deneyimi

Her ne kadar seçilen en iyi 3 takım ödüllendirilecek de olsa, bu etkinliğin en büyük ödülü katılımcılara sunulan disiplinler arası proje geliştirme deneyimi. Yazılımcılar, tasarımcılar ve öğretmenlerden oluşan disiplinler arası ekiplerin 48 saat boyunca proje geliştirdiği bir ortam olması dolayısıyla Türkiye’de bir ilk olacak olan Educathon19, kolaylaştırıcıları ve mentörleri ile birlikte büyük günü bekliyor.

Educathon19 Heyecanına Ortak Olmak

Etkinlikte yarışan disiplinler arası takımlar, 48 saatlik bu yoğun çalışma maratonunun ardından 7 Nisan Pazar 16:00’da jüri karşısına çıkacak. Eğer siz de Educathon19 heyecanına ortak olmak ve takımların jürilere yapacağı sunumları izlemek isterseniz aşağıdaki linkten kayıt olabilirsiniz. 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf-wxQBAwbiSY1ubRBbGkBfhsInfMR--2LpZfLLrKUwwoNZsw/viewform

Etkinlik hakkında detaylı bilgi edinmek için: https://mektepp.com/educathon/ 

Gelişmeleri sosyal medyadan takip etmek için: @mekteppcom


 

Eklenme Tarihi: 20:40 05-04-2019
Mekteppcom Educathon19