14. Eğitimde İyi Örnekleri Konferansı 13 Mayıs'ta

Eğitimde İyi Örnekler Konferansı, 13 Mayıs Cumartesi günü Sabancı Üniversitesi Tuzla yerleşkesinde düzenlenecek ve 96 iyi örneğe ev sahipliği yapacak. Konferansın açış oturumunun teması “Daima Muhabbet, İnadına Muhabbet” olarak belirlendi.

Eğitim Reformu Girişimi (ERG) tarafından 2004’ten bu yana her yıl düzenlenen ve eğitimciler tarafından heyecanla beklenen 14. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı, 13 Mayıs 2017 tarihinde Sabancı Üniversitesi Tuzla yerleşkesinde düzenlenecek. Sabancı Vakfı ve Sabancı Üniversitesi tarafından desteklenen konferansın Daima Muhabbet, İnadına Muhabbet” temalı açış oturumunda, Ömür Kula Çapan kolaylaştırıcılığında bir sohbet gerçekleşecek. Sohbette, Attila Durak (Fotoğraf sanatçısı), Dr. Feyza Akınerdem (Sosyolog), Prof. Dr. Mehmet Ali Alpar (Bilim Akademisi Başkanı, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi) ve Nebahat Akkoç (KAMER Kurucu Üyesi) aramızdaki duvarlar yerine köprüler inşa etmek üzerine konuşacaklar.

Farklı eğitim kademelerine yönelik sunumların yer aldığı; öğretmen, eğitimci, öğretmen adayları ve okul yöneticilerine yönelik konferansa bu yıl, erken çocukluk eğitimi, eğitimde ayrımcılıkla mücadele, eğitimde sosyal duygusal becerilerin desteklenmesi, köy okullarında eğitim, göçmen ve mülteci çocukların eğitimi, spor eğitimi alanlarında toplam 45 ilden 500 iyi örnek başvurusu yapıldı. Öncelikle uzman hakemler ve ardından seçici kurul tarafından değerlendirilen iyi örnekler arasından 80 sözlü sunum ve 16 poster sunumu konferansta izleyicilerle buluşacak. Bu yıl, Ashoka ve Köy Okulları Değişim Ağı (KODA) işbirliğiyle 2 özel oturum; teknoloji, ayrımcılık, yaratıcı sanat vb. pek çok farklı temada toplam 28 atölye ve yan etkinlik gün boyu devam edecek.

Tarih : 13 Mayıs 2017, Cumartesi Saat : 08.00-18.00
Yer : Sabancı Üniversitesi Orhanlı - Tuzla

 

 

Eklenme Tarihi: 15:51 08-05-2017
ERG İyi Örnekler Konferansı