#EGTpanel: ULUSAL KALKINMA VE KÜRESEL BARIŞ İÇİN EĞİTİM

Ülkelerin kalkınması, o ülke ekonomisine değer katacak yeterli sayı ve donanıma sahip insan gücünün ülkenin stratejik planına ve hedeflerine uygun biçimde artırılmasına bağlıdır. Ülkemizin gelecek hedeflerine ulaşması için değerlerine bağlı, inovatif, üretime odaklı, birlikte yaşama kültürüne sahip, iş birliğine açık, demokrasinin gereklerini özümsemiş bir nesil yetiştirmek başta eğitim dünyası olmak üzere hepimizin ortak sorumluluğu...  İşte bu sorumlulukla yola çıkarak düzenlediğimiz “ULUSAL KALKINMA VE KÜRESEL BARIŞ İÇİN EĞİTİM” temalı #EGTpanel`de sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız...

Türkiye’nin hızla ilerleyen pek çok gündem maddesi arasında tartışmasız en önemlilerinden biri EĞİTİM… "Eğitim ve Eğitim” ailesi olarak bu fikirle, üstümüze düşen sorumluluğu yerine getirmek adına bir panel düzenliyor ve dikkatleri bir kez daha eğitime çekmeyi planlıyoruz. ULUSAL KALKINMA VE KÜRESEL BARIŞ İÇİN EĞİTİM başlığıyla düzenlediğimiz bu yılki #EGTpanel`imiz 12 Mayıs 2107 Cuma günü Haliç Kongre Merkezi`nde yapılacak.

Panelimizde kimler konuşacak?

#EGTpanel saat 14:00`te Müge Arda sunumuyla açılacak. İlk olarak kürsüde Mektebim Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ümit KALKO yer alacak ve tüm katılımcı dostlarımızı selamlayacak.

Hemen ardından panel bölümüne geçilecek. #EGTpanel moderatörlüğünü üstlenen Ece Karaboncuk panelistleri tek tek davet edecek ve konuya özel sorularıyla paneli yönlendirecek. Panelisterimiz;

Ufuk Tarhan / Fütürist, 

Prof. Dr. Ziya Selçuk / TED Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi, Talim Terbiye Kurulu Eski Başkanı

Avni Botsalı / UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkan Vekili

Doç. Dr. Mehmet Aydeniz / University of Tennessee Öğretim Üyesi

Prof. Dr. Selçuk Şirin (Kısa video kaydı) / NY University Öğretim Üyesi

"Mektebim" Katkılarıyla...

Bu tip büyük etkinliklerde önemli paydaşlardan biri de sponsorlardır. Her yıl yaptığımız panellerin bu yılki ayağında bizi yalnız bırakmayan, gücümüze güç katan, vizyonerliğiyle iş süreçlerimizin tümünde hatrı unutulmaz birikimler yaratan MEKTEBİM Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ümit KALKO`ya ve tüm ekibine teşekkürü bir borç biliriz.

Eğitimde varmak istediğimiz nihai hedeflere ancak daha çok tartışıp, hep birlikte yol alarak varabileceğimizi biliyoruz. Siz değerli paydaşlarımızın da bu sorumlulukla bizleri etkinliğimizde yalnız bırakmayacağına eminiz.

Katılımınızla ilgili olarak dönüşlerinizi, aşağıdaki link üzerinden kayıt olarak yapabilirsiniz;

www.egitimpanel.com

 


 

Eklenme Tarihi: 13:39 08-05-2017
#EGTpanel ULUSAL KAKINMA VE KÜRSEL BARIŞ İÇİN EĞİTİM Mektebim