Mamak’ta öğretmen olmak bir cana dokunmaktır...

Mamak Belediyesi, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi ve TED Üniversitesi işbirliğince düzenlenen, genel koordinatörlüğünü Şahin AYBEK´in yaptığı ve ev sahipliğini Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün üstlendiği öğretmen eğitimi konferansları 23 Haziran Perşembe günü başlıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney;

"Mamak’ta öğretmen olmak bir cana dokunmaktır. Bu sloganla bu yılki öğretmen eğitimi konferanslar dizisini başlatıyoruz.

Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2016 yılı sene sonu mesleki gelişim çalışmaları kapsamında eğitimde kalitenin artırılması ve öğretmenlerimizin motivasyonlarının güçlü tutulması amacıyla Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi, TED Üniversitesi Eğitim Fakültesi işbirliği ve Mamak Belediyesi’nin katkıları ile Mamak Öğretmen Konferanslarını gerçekleştireceğiz. Bu kapsamda 25 akademisyen 5 konferans salonunda 5 iş gününde yaklaşık 5000 öğretmenimize eğitim alanındaki yönelimler, eğitimde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri, özel eğitim uygulamaları gibi eğitim bilimlerinin çok temel alanlarında konferanslar vereceklerdir.

Ayrıca bu program kapsamında; ilçemizdeki öğretmenlerimiz tarafından yazılan ve onlar tarafından sahnelenecek olan ve ilçe milli eğitim müdürümüzün de rol alacağı Türkmen Düğünü Tiyatrosu ile yine öğretmenlerimizden oluşan müzik gruplarının da konserler vereceği sosyal paylaşımları da gerçekleştireceğiz.

Bu program ile gerek üniversitelerimiz  ve gerekse Mamak  Belediye Başkanlığınca sağlanan  işbirliği; öğretmenlerimize verilen değerin bir göstergesi olup,  Türkiye de bir ilk  olacaktır. Öğretmenlerimizin mesleki doyumlarının ve başarılarının yüksek olmasını sağlamak yegane amacımızdır" dedi.

23 Haziran Perşembe günkü açılış oturumuna "Eğitim ve Eğitim" editörleri Ece Karaboncuk ve Müge Arda da konuşmacı olarak katılacaklar... Televizyonlarda yaptııkları eğitim programlarıyla da sık sık adlarını duyduğunuz ikili, Eğitim ve Medya başlığında yapacakları konuşmalarda, hem sitemiz, hem de eğitim dünyasındaki paylaşımların neden sonuç ilişkisi hakkında önemli görüşler paylaşacaklar...

 


 

Eklenme Tarihi: 00:59 16-06-2016
Panel Konferans MEB