İAÜ'den yine uluslararası bir kongre...

İstanbul Aydın Üniversitesi’nin (İAÜ) ev sahipliğinde “Yükseköğretimde Yeni Eğilimler: Değişime Ayak Uydurma” başlıklı uluslararası bir kongre düzenleniyor... 12-13 Nisan 2016 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek kongrede, her geçen gün değişen talepler, fırsatlar, beklentiler ve sorunlar doğrultusunda yükseköğretimin politikaları, modelleri ve yenilikçi hareketleri ele alınacak.

Kongrenin amacı için görüş aldığımız İAÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın, bilim ve teknolojinin gün geçtikte artan bir hızla geliştiğine dikkati çekerek, “Yükseköğretimin dünyadaki konumu değişmiştir. Kongrenin temel amacı, günümüz yükseköğretim dünyasında oluşan yeni eğilimleri bilgi ve bilişim teknolojilerindeki değişim çerçevesinde gözden geçirmek ve yapılan değişiklikleri uygulamaları paylaşmaktır.” dedi.

Ceylan Intercontinental Otelde gerçekleştirilecek kongrenin açılış konuşmalarını İAÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem yapacak.

Slovenya Milli Eğitim Eski Bakanı, EUA Kalite Süreçleri Yöneticisi, Bologna Süreç Temsilcisi Prof. Dr. Pavel ZGAGA Balkanlarda Yükseköğretimde Yeni Eğilimler ve ERASMUS Öğrencilerinin Balkanlarda Yaşadığı Sorunlar konusu üzerine; Boğaziçi Üniversitesi Eski Rektörü, Eğitim Reformu Girişimi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Üstün Ergüder; Avrupa Kalite Süreci, Akreditasyon ve Üniversitelerimiz konusu üzerine konuşacak. EQAR Başkanı Dr. Colin Tück ise Avrupa’da Yükseköğretimde Yeni Eğilimler ve Kalite Sürecini anlatacak.

Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Paşa Ayas Türkiye`de Eğitim Fakültelerinin Akreditasyon Sürecini, Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman Yükseköğretimde Uluslararasılaşma ve Kalite Güvencesini, Kocaeli Üniversitesi Eski Rektörü ve YÖK Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu da 21.yüzyılda Yükseköğretimi Bekleyen Zorlukları değerlendirecek. Ardından Prof. Dr. Metin Ger’in moderatörlüğünde gerçekleştirilecek olan panelde Prof. Dr. Servet Özdemir, Prof. Dr. Cemil Öztürk, Prof. Dr. Pavel Zgaga, Prof. Dr. Hasan Saygın, Prof. Dr. Necat Birinci ve Hürriyet Gazetesi Eğitim Editörü Nuran Çakmakçı yükseköğretimde yeni eğilimleri tartışacaklar.

Kongrenin ikinci günü ise İAÜ Florya yerleşkesinde gerçekleştirilecek ve oturumlarda toplamda 104 bildiri sunulacak.

İşte program;

 


 

Eklenme Tarihi: 00:30 09-04-2016