FATİH Projesi CeBIT Hannover Uluslararası Bilişim Fuarı’ndaydı

Her yıl merakla beklenen bilişim sektöründe dünyanın en büyüğü olan uluslararası CeBIT bilişim fuarı, 70 ülke ve 250.000 profesyonel ziyaretçi katılımı ile 14-18 Mart 2016 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde gerçekleştirildi. Bu yıl İsviçre’nin partner ülke olduğu fuara birçok ülkeden 3300 teknoloji ve eğitim tedarikçisi firma ve kuruluş 18 holde açtıkları stantlarda söz konusu alanlardaki en güncel ve farklı teknolojileri sergileme imkanı  buldu.

Ülkemiz bu fuara Milli Eğitim Bakanlığı "Eğitimde FATİH Projesi" standı ile katıldı ve ayrıca 35 Türk firması kendi stantları ile fuarda yer aldı. Fuarın en önemli teknoloji alanları: bilişim, bilgi işlem, bilgi teknolojileri,  telekomünikasyon, ofis araç gereçleri, görsel teknolojiler, bankacılık ürünleri, elektronik araç ve iç dizayn ile yeniliklerin sunulduğu araştırma ve geliştirme stantlarından oluştu.

Fuarda Milli Eğitim Bakanlığı adına Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü İletişim Daire Başkanlığı tarafından başarısı dünya ile paylaşılmak istenen Eğitimde FATİH Projesi ve projenin temel bileşenlerinden biri olan EBA’nın tanıtımı yapıldı. 

Çeşitli konularda iş birliği yapmak isteyen firmaların ve eğitim kuruluşlarının proje ile ilgili bilgiler aldığı Türkiye standı genel olarak yoğun bir ilgi gördü. Bu fuarda eğitimde yeni yaklaşımlar içinde teknoloji alanında atak yapmak isteyen ülkelerin, eğitim teknolojilerini en iyi şekilde eğitime entegre edebilmiş olan Türkiye standına özellikle geldikleri gözlemlendi. Değişik ülkelerden temsilciler, FATİH Projesi tanıtımını dikkat ve ilgiyle dinleyip, iş birliği yapmak için talepte bulundular. Özellikle bu fuarda birçok ülkenin eğitim bakanlıklarından ve telekomünikasyon kurumlarından katılan personeller dikkat çekti.

Türkiye`nin standını Orta Öğretim Genel Müdürü Ercan TÜRK’ün başkanlığındaki heyette yer alan Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı Daire Başkanı Toper AKBABA, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Elif BAKAR, Orta öğretim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Halil İbrahim TOPÇU, Milli Eğitim Uzmanı Fatih ULUSOY ve Milli Eğitim Uzman Yardımcısı Yakup SELÇUK ziyaret etti.

 


 

Eklenme Tarihi: 23:09 28-03-2016