13. Eğitimde İyi Örnekleri Konferansı bugün!

Eğitimde İyi Örnekler Konferansı, 2 Nisan Cumartesi günü Sabancı Üniversitesi Tuzla yerleşkesinde düzenlenecek ve 95 iyi örneğe ev sahipliği yapacak. Eğitim Reformu Girişimi’nin (ERG) kurucularından Prof. Dr. Tosun Terzioğlu’nun anısına düzenlenecek konferansta bu yılın vurgusu “Bilim ve ERG” olarak belirlendi.

Sabancı Vakfı ve Sabancı Üniversitesi tarafından desteklenen konferansın açış oturumunda Sabancı Üniversitesi’nden Doç. Dr. Kağan Kurşungöz ve ERG Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Üstün Ergüder konuşmalarında temel bilimlerin ülkemizin kalkınmasındaki önemi, öncü bilim insanlarının yetişmesi, disiplinlerarası çalışmaların önemine ve ERG’nin kuruluş öyküsüne yer verecekler.

Farklı eğitim kademelerine yönelik sunumların yer aldığı; öğretmen, eğitimci, öğretmen adayları ve okul yöneticilerine yönelik konferansa bu yıl 54 ilden toplam 928 iyi örnek başvurusu yapıldı. Öncelikle uzman hakemler ve ardından seçici kurullar tarafından değerlendirilen iyi örnekler arasından 65 sözlü sunum ve 30 poster sunumu konferansta izleyicilerle buluşacak. Bu yıl, teknoloji, doğaçlama, erken çocukluk eğitimi, yaratıcı yazma, toplumsal cinsiyet eşitliği, doğa, fen bilimleri vb. pek çok farklı temada toplam 41 atölye çalışması gün boyu devam edecek.

Konferansın izleyici kayıtları 27 Mart 2016 tarihine kadar devam edecek. 13. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’na katılmak isteyenler egitimdeiyiornekler.org adresinden kayıtlarını yaptırabilecekler. 

Eğitim Reformu Girişimi hakkında;

ERG, çocuğun ve toplumun gelişimi için eğitimde yapısal dönüşüme nitelikli veri, yapıcı diyalog ve eleştirel bakış yoluyla katkı yapan bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir girişimdir. Eğitimde karar süreçlerinin veriye dayalı olması, paydaşların katılımıyla gerçekleşmesi, her çocuğun kaliteli eğitime erişiminin güvence altına alınması yapısal dönüşümün ana unsurlarıdır. 2003 yılında kurulan ERG, Türkiye’nin önde gelen vakıflarının bir arada desteklediği bir girişim olmasıyla Türkiye sivil toplumu için de iyi bir örnek oluşturur. ERG, Eğitim Gözlemevi birimi ve ATÖLYE Labs ile ortak girişimi Eğitim Laboratuvarı aracılığıyla araştırma ve eğitim faaliyetlerini gerçekleştirir.

 

 


 

Eklenme Tarihi: 17:35 23-03-2016