"Etkili Öğretmen, Etkili Çocuk" Sempozyumu

Geleceğin teminatı olan çocuklara yönelik yayın faaliyetleri yapan ve alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan kitaplarıyla okuyucularından olumlu tepkiler alan Çamlıca Çocuk Yayınları, her yıl farklı konularda düzenleyeceği Okul Öncesi Eğitim Sempozyumu serisinin ilkini bu sene “Etkili Öğretmen Etkili Çocuk” başlığıyla düzenleyecek.

Özellikle 2010-2011 eğitim sezonunda piyasaya çıkan "Okul Öncesi Eğitim Seti" ile yayın hayatına hızlı bir giriş yapan Çamlıca Çocuk Akademi yetkilileri “Etkili Öğretmen Etkili Çocuk” sempozyumla ilgili şunları söyledi; “Okul öncesi dönem, çocukların hızla büyüyüp geliştiği ve temel becerileri kazandığı ihmal edilmemesi gereken önemli bir süreçtir. Bu süreçte çocuklarımıza doğru bilgi, doğru materyal, doğru sunum ve doğru bir eğitim metoduyla etkili eğitim verebilmek, yeteneklerinin farkında olan ve bunları doğru kullanabilen çocukların yetiştirilmesi çok önemlidir. Bu önemli süreçte, okul öncesi eğitimle ilgilenen herkes, Çamlıca Çocuk Akademi ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliği ile düzenecek “Etkili Öğretmen, Etkili Çocuk” temalı Okul Öncesi Eğitim Sempozyumu’na katılabilir."

Alanında uzman isimler bu sempozyumda

19 Mart`ta Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde düzenlenecek olan sempozyum, okul öncesi eğitim konusunda çok önemli ismleri konuşmacı olarak ağırlıyor. Sempozyumda sunum yapacak o önemli isimler ve konuşma başlıkları şöyle:

  • Türkiye’nin ilk çocuk psikologlarından Prof. Dr. Haluk Yavuzer, “Oyun ve Resimleriyle Çocuğu Tanımak”
  • Okul öncesi eğitimin ülkemizdeki öncülerinden Prof. Dr. Ayla Oktay, “ Yüzyılın İnsanını Yetiştirmek”
  • Günümüzün en önemli problemlerinden olan eğitimci veli iletişimine değinen yazıları ve eğitimleriyle tanınan iletişim uzmanı Doç Dr. Oktay Aydın, “Zor Velilerle İletişim Yolları”
  • Çocuklarda davranış geliştirme konusunda uzman olan ve bu yönde eğitimcileri bilinçlendirmesiyle tanınan Öğr. Gör. Dr. Tamer Karakoç, “Çocuklarda Olumlu Davranış Geliştirme”
  • Okul öncesi eğitime yönelik yazdığı eserlerle bilinen Öğretim Görevlisi Dr. Gülçin Güven, “Gelişimin Kilometre Taşları

Sempozyum sonrası her katılımcıya sertifika verileceğini ifade eden sempozyum yetkilileri daha detaylı bilgiye ulaşmak ve sempozyuma kayıt yaptırmak isteyenleri www.camlicacocukakademi.com adresine davet ediyor...


 

Eklenme Tarihi: 18:08 29-02-2016