Üniversiteli Gençlerden Güzel Haber

 

Üniversiteler gerek dünyada gerekse Türkiye’de bir dizi memnuniyetsizliğin ve huzursuzluğun giderek yoğunlaştığı kurumlar haline gelmeye başladı. Gençlerin büyük bölümünün, üniversitenin politik kimliğin ve bilincin oluşmasında önemli bir yeri olduğu konusunda hemfikir oldukları bilinir. Ancak öğrenciler ya da üniversiteli gençlik, bu memnuniyetsizliğin ve huzursuzluğun çözümlemelerde, politik kimlik ve bilincin oluşmasında nadiren odağa alınır. Ama artık gençlerin seçenekleri var. Nereye ait olduklarını bilmeleri için güçlerini fakına vardılar. Yapılması gerekenleri bilen gençlik, kendi oluşumlarını kurarak bu sıkıntıları çözmek için bir araya geldi ve OCTOPUS SOCİETY’i kurdu. Nedir OCTOPUS SOCİETY?  Gelin kendi anlatımlarıyla onları tanıyalım.

  • Üniversitelerde artık verilen bilginin yetersizliği, bilginin erişilebilirliğinin azalması, objektif bakış açısının yok olmaya yüz tutması, öğrencilerin network alanının yetersiz olması, başka üniversitelerle işbirliğinin azalması, kendi yeteneklerini ortaya çıkaramamaları, üniversite topluluklarının yetersiz ve yozlaşmış olması, farklı alanlara olan ilgilerini dışa vuramamaları, gerekli desteğin verilmemesi ve öğrencinin değerinin giderek azalması gibi problemlere çözüm olarak; Dünyayı değiştirebilirizsloganıyla çıktığımız bu yolda, öncelikle Türkiye daha sonra dünyanın birçok kentinde ve üniversitesinde OCTOPUS SOCİETY’itopluluğunu kurduk.

 

  • İsmimizin anlamı, bir üniversitede bulunan bütün fakülte ve bölümlere hitap etmesi ve öncelik verdiğimiz Türkiye’nin yedi bölgesi ve KKTC’nin birleşmesinden, ekonomi, sanat, spor, siyaset, bilim, girişimcilik, bilim ve psikoloji adınıverdiğimiz 8 komisyonumuzun, 8 kol olarak tek bir bedende buluşması ve dünyada 3 kalbe sahip tek canlı olan ahtapotun 3Sdiye tabir ettiğimiz Sosyal-Sayısal-Sanatsalolmak üzere üç kalbinin de aynı anda atmasını sağlamaktır.

 

  • Yıllar içerisinde verimli bir çalışmayla büyüyecek olan topluluğumuz, Global olma yolunda ilerlediği takdirde bu kurultayları dünya çapında yapacak, ülkeler arası iş birliğine ve tanınırlığına katkı sunacak.

 

  • Sene içerisinde birkaç büyük ortak etkinlik düzenleyeceğiz. Ortak şehirlerde yapılacak eğitim, mühendislik, siyaset, sanat, kariyer günleriyle beraber bütün ahtapotlar beraber çalışma ve katılım süreçlerine girecek, iş birliği içerisinde “Bizler Dünyayı Değiştirebiliriz”sloganımıza uygun bir şekilde hem kendi CV’leri, akademik, sosyal ve kariyer alanlarına katkı sunarken aynı zamanda insanlığa hizmet etmiş olacaklar.

 

  • Ülke olarak hemen her alanda sıralamaların sonlarında olmamız, gençlerin ve okumuş kesimin ülkeyi terk etmesi, üretim sayısındaki yetersizlikler, öğrencilerin psikolojik, sosyo-ekonomik, akademik vb. sorunlarına, çözüm aramak için yola çıkıyoruz.

 

  • Alanında uzman insanları sadece bir sahneye getirip konuşma yapmaları için değil, onlarla beraber çalışma ortamını ve ortak proje üretme imkanını yakalamak istiyoruz. Örneğin; Bill Gates’i Türkiye’ye konuşma yapması için çağırmak değil de her üniversitemizden bilim komisyonu üyelerimizi ortak bir çalışma yapmalarını için Microsoft’a göndermeyi amaçlıyoruz.

 

Octopus Türkiye’nin hiçbir kurum ve kuruluşla bağlantısı yoktur. Sadece öğrenciler tarafından kurulmuş ve yönetilmektedir.

 

Eğer sizlerde kendi üniversitenizde Octopus Türkiye çalışmalarına katılmak isterseniz, aşağıda bulunan web site adresimizden başvuru yapabilirsiniz.

   

https://octopusuniversal.com/basvuru/    ahtapotturkiye@gmail.com

 

 

 

 

 

 


 

Eklenme Tarihi: 10:16 05-12-2018
Üniversite Gençlik Eğitim