Dr. Özgür Bolat İle Anne Baba Okulu Başlıyor

Türkiye`de ebeveyn eğitimi son yıllarda giderek toplumun dikkatini çekiyor. Ebeveynliğin de okulu mu olur? diyenler, önyargılarını yıkıp daha iyi bir anne-baba olmak için ‘Ebeveynlik Okulları’nı tercih ediyor. Anne-baba eğitiminde uzman Eğitim Bilimci Dr. Özgür Bolat Anne-Baba okulunun temel felsefesi “Koşulsuz ebeveynlik” üzerine kuruludur diyor. Yeni anneler ve babaların olduğu kadar deneyimli ebeveynlerin de tercih ettiği çocuk yetiştirme eğitimleri hem giderek daha ulaşılabilir hem de daha anlamlı hale geliyor. Anne-baba okulunda aslında çocuk yetiştirmek değil, birey olmanın temel prensipleri anlatılıyor. Eğitim Bilimci Dr. Özgür Bolat`ın Anne Baba Okulu” programı Kasım 2018 itibarıyla başlıyor. Mutlu çocuk, başarılı gelecek hedefiyle, ebeveynlere mutlu ve başarılı çocuk yetiştirmenin prensipleri konusunda rehberlik etmek üzere eğitim bilimci yazar “Dr. Özgür Bolat ile Anne Baba Okulu” programı: “Ben Olmak”, “Biz Olmak” ve “Ebeveyn Olmak” üzere 3 farklı modülden oluşuyor. 

Kasım ayı itibarıyla başlayacak programın 3 modülüne değinen Dr. Özgür Bolat, Anne Baba Okulu’nun; “Ebeveyn Olmak”, “Ben Olmak” ve “Biz Olmak” olmak üzere 3 farklı modülden oluştuğunu söylüyor. Dr. Özgür Bolat sözlerine şöyle devam ediyor: Programın “Ebeveyn Olmak” modülünde ‘Sevgi kendi ihtiyaçlarını karşılamak değil, çocuğu var etmektir’ anlayışından yola çıkarak, ebeveynlerin çocukla kurduğu ilişkileri sorgulatıyor ve çocukla derin etkileşim kurabilmenin temel yöntemlerini anlatıyoruz. “Ben Olmak” başlıklı modülde ‘Çocuk yetiştirmek kendini yetiştirmektir’ anlayışından yola çıkarak, ebeveynlere kendileriyle ilgili derin farkındalıklar kazandırıyoruz. “Biz Olmak” başlıklı modülde ise anne ve babanın birbiriyle kurduğu ilişkinin (boşanmış olsalar da) çocuk üzerindeki etkisinden bahsediyoruz. Anne Baba Okulu programıyla bilgi kirliliğinin olduğu bu dönemde çocuk gelişimi ile ilgili en bilimsel bilgileri sunmanın yanı sıra, bilimsel testler, etkinlikler ve ödevlerle katılımcılara derin farkındalık kazandırıyor ve somut öneriler sunuyoruz. Önerilerin ve uygulamanın sonuçlarını takip ediyoruz. Her katılımcının, rehberliğimizde yaşadığı sorunları çözme konusunda çok ciddi adımlar atmasını hedefliyoruz.” dedi. 

Dr. Özgür Bolat ile Anne Baba Okulu programı, iş ve yaşam koşulları nedeniyle hafta içi ve hafta sonu gruplarında, farklı saatlerde sunulacak eğitim programlarının her birine katılım sayısı 50 kişi ile sınırlı olacak.

“Dr. Özgür Bolat ile Anne Baba Okulu” programına katılmak isteyen ebeveynler, 444 51 22 numaralı telefondan veya kurumsal@bahcesehir.k12.tradresine mail atarak ayrıntılı bilgi edinebilecek.

 

 

 


 

Eklenme Tarihi: 15:08 24-10-2018
okul ebeveyn eğitim