Eğitimde Tasarruf Olmaz!

Eğitim bir ülkenin bir neslin huzurun mutluluğun vazgeçilmezidir özellikle şunu belirteyim bizler hayatımızın her alanında tasarruf yaparız yapmaya çalışırız ama eğitimde tasarruf yapılmaz.

Eğitim için fedakarlık yapmak ve hepimiz taşin altına elimizi koymak gerekir. Bazen hatta her zaman yok Finlandiya eğitim sistemi yok Japonya vs ülkelerde neden eğitim kalitesi ve yaşam standarti yüksek neden mi çünkü o ülkelerde öğrencileri öğretmenleri düşünen bu konu da fedakarlık yapan ülkeler bizde ise hergun gazetelerde öğretmenleri rencide edici manşetler atarak öğretmenler sınıfta kaldı diyerek ayiplamaya çalışıyorlar çözüm bu mu ?? Kesinlikle bu olmamalı hiç kimse neden heryer de üniversite açıldı neden heryer de eğitim fakültesi bu acılan eğitim fakültelerde ne kadar kaliteli eğitim veriliyor veya 2000 bin lira vererek formasyon alıp öğretmen olabiliyor hal böyle olunca neden öğretmenler sınıfta kalmasın bu sadece öğretmenlerin aybi değil benim senin hepimizindir.

Bu sene 120 bin öğretmen açığı varken yapılan 20 bin öğretmen ataması bu açığı kapatmaya yetmez geriye kalan 100 bin öğretmen açığı nasıl kapatılacak zaman varken neden 2017 kpss ile ek öğretmen ataması yapılmasın ki bu öğretmen açiği iki yıllık ön lisans mezunlarıni ucretli öğretmen olarak görevlendirerek mi kapatacaklar bu ülkemizin eğitimi ve geleceği için ne kadar faydalı olabilir ki dedim ya EĞITIM DE TASARRUF OLMAZ..

HÜ İlkögretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

Fırat Oğuz


 

Eklenme Tarihi: 22:06 02-08-2018
Eğitim ÖğretmenAtama