Eğitimde İyi Örnekler Konferansı 2018 Başvuruları Başladı!

Dünyanın hızla değişmesi, eğitimin sürekli gelişmesini de kaçınılmaz kılıyor. Her Yıl Eğitim Reformu Girşimi tarafından eğitimciler için yapılan, Eğitimde İyi Örnekler Konferansı bu yıl 7 Nisan 2018 de yapılacak.  Bu süreç, ancak çok yönlü olduğu ve eğitimin tüm paydaşlarını kapsayabildiği oranda başarılı olabilir.   Önemli olan bu uygulamaların fark edilmesi ve paylaşılması.

Son Başvuru 29 Aralık 2017

Eğitimde iyi örneklerin yer ve koşullar ne olursa olsun var olduğuna inanıyoruz. Bu amaçla, 15 yıldır düzenlediğimiz Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nda bugüne kadar çok sayıda ilden, 1640 başvuru sunuldu. Bu yıl 15. sini düzenleyecek olduğumuz konferansın temasını Yaşam İçin Eğitim olarak belirledik. Eğitimin okuldan, sınavlardan, bilgi ezberlemekten, öğretim programlarından öte olduğunu unutmamak, eğitimin sıkıştırıldığı ‘öğretim’ kavramı dışına çıktığında nelerin değiştiğine birlikte tanıklık etmek istedik. Bu yıldan başlayarak hep birlikte eğitimi yaşamın, yaşamı eğitimin konusu yapalım. Çünkü eğitim, tüm farklılıkları buluşturan ve dönüştüren gücün kendisidir. Ve yaşama dair ne varsa eğitim de onun içindir.

Örgün ve yaygın eğitimde çalışan herkesin başvurularına açık olan 15. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı, 7 Nisan 2018 Cumartesi günü Sabancı Üniversitesi Tuzla Yerleşkesi’nde düzenlenecek. Konferans bu yıl, aşağıda yer alan sorulara yanıt olabilecek “iyi örneklere ve deneyim paylaşımlarına” ev sahipliği yapacak.

  • Eğitimde Düşünme Becerisi Nasıl Kazanılır?
  • Eğitimde Dijital Okuryazarlık Nasıl Kazanılır?
  • Eğitimde Ekolojik Okuryazarlık Nasıl Güçlenir/Desteklenir?
  • Eğitimde Farklılıklarla Birlikte Yaşamak Nasıl Sağlanır?
  • Eğitim Ortamlarında Etkili ve Sağlıklı İletişim Nasıl Sağlanır?
  • Eğitimde Sosyal Duygusal Beceriler Nasıl Desteklenir?

 

“İyi örnek” başvurularınızı 29 Aralık 2017, saat 18.00’a kadar bize iletmenizi, çağrı mektubumuzu kurumunuzdaki eğitimcilerle ve ilgili diğer kişi ve kurumlarla paylaşmanızı dileriz.

 

Konferansa başvuruda bulunmak, katılmak, beslenmek ve paylaşmak için gereken tüm detayları çağrı mektubunda bulabilirsiniz.  


Konferans ile ilgili detayları www.egitimdeiyiornekler.org adresinden takip edebilirsiniz. 7 Nisan 2018’de görüşmek dileğiyle.

 

Saygılarımızla, Eğitim Reformu Girişimi

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Eklenme Tarihi: 14:14 07-12-2017
girişim eğitim başvuru