Türkiye Özel Okullar Derneği'nden Flaş Sınav Kararı

TEOG`un ardından yeni sistemi açıklayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, özel okulların sınav konusunda kendi kararlarını verebileceğini söyledi.  Özel Okullar Derneği`nden bu gün yapılan açıklamada, "Bu yıl merkezi sınava tabi olacağız" denildi. Türkiye Özel Okullar Derneği Başkanı Nurullah Dal, "Bakanlığın yaptığı sınavların sonuçlarını kullanarak bir yerleştirme sistemi yapmayı düşünüyoruz. Onay aldığımız takdirde bu yolda ilerleyeceğiz" diye konuştu.

 

Bu noktada bunla ilgili 9 okulumuzdan bir komisyon oluşturduk. Komisyon teknik çalışmaları yapıyor, netleştirip bakanlığa ziyaret edeceğiz. Bakanlığın yaptığı sınavların sonuçlarını kullanarak bir yerleştirme sistemi yapmayı düşünüyoruz. Onay aldığımız takdirde bu yolda ilerleyeceğiz."

"Şu anda İstanbul`da bulunan 50 okulumuzla toplandık. Sayın bakanımızın açıklamasında özel okullar için özgürlük var. İster okullar sınav yapabilir, ister bakanlık sınavına katılabilir diye. Genel olarak vardığımız karar, özellikle bu sene yeni bir sisteme de girildiği için, öğrencilerimize yeni bir farklı sınav daha çıkarmamak adına bakanlığımızın yaptığı sınavı kullanmayı arzu ediyoruz.

Ama şu an ki kararımız teknik konularda bi sıkıntı çıkmazsa bakanlığın sınavını kullanmak. Teknik açıdan bir sıkıntı yaşarsak ayrı sınav yapmayı düşünürüz" ifadesini kullandı.

Türkiye Özel Okullar Derneği Başkanı

F. Nurullah Dal 

 

 


 

Eklenme Tarihi: 14:52 08-11-2017
sınav TEOG Öğrenci MEB eğitim